Drużyna PUMA W Series Team dołącza do walki z rakiem piersi

Sportowa marka PUMA zorganizowała specjalną edycję wyścigów dla Series W, mających
na celu zwiększenie świadomości na temat raka piersi. Wydarzenie odbyło się 18 września
na Circuit of the Americas w Austin w Teksasie.

PUMA W Series Team fot. materiały prasowe puma

Październik od ponad 30 lat jest miesiącem świadomości na temat nowotworu piersi. PUMA z dumą wspiera tę światową inicjatywę w ramach platformy She Moves Us, która ma na celu wspieranie kobiet ze świata sportu oraz kultury.

Październik jest idealnym czasem, aby zwiększać świadomość w tematyce nowotworu piersi, a także zbierać fundusze na wsparcie organizacji pomagających w walce z nim” – mówi globalny dyrektor marketingu marki PUMA, Adam Petrick. „Jesteśmy bardzo wdzięczni
za możliwość wsparcia Series W i gotowość naszych kierowców do wykorzystania swoich platform, aby zwrócić uwagę na ten ważny temat

Barbells for Boobs jest jedną z organizacji, z którymi współpracuje marka PUMA. Poprzez swoje działania zachęca do rozmów o raku piersi, a także edukuje na temat korzyści płynących z aktywności fizycznej. PUMA zaprasza do podzielenia się swoją historią przy użyciu hasztagu #SheMovesWithPurpose. Za każdy udostępniony wpis, marka przekaże 1 USD (do łącznej kwoty 25 000 USD) na Barbells for Boobs.

Moja mama choruje na nowotwór piersi – dowiedziałam się o tym w tym roku podczas wyścigu w Spa. Możliwość uczestnictwa w platformie PUMA podczas Miesiąca Świadomości Raka Piersi znaczy dla mnie naprawdę wiele. Historia każdego jest inna i fajnie jest móc się nią podzielić. Moja mama aktywnie uczestniczy w życiu małej społeczności jaką stworzyła organizacja Barbells for Boobs. To istotne, by mieć narzędzia do komunikowania się z osobami, które mają podobne doświadczenia do twoich. Jestem naprawdę dumna, że mogę być tego częścią i pomagać w każdy możliwy sposób” – mówi Caitlin Wood, zawodniczka PUMA W Series Team.

Uczestniczki wyścigu miały na sobie charakterystyczne buty oraz rękawiczki zdobione emblematyczną różową wstążką – symbolem walki z rakiem piersi.

Zobacz również:
Paul Fabritz z PJF Performance w Kalifornii zmienia sposób, w jaki atleci – Ci z elity i amatorzy – budują siłę nóg. Zobacz, co możesz zyskać, wykorzystując stworzony przez niego sposób wykonywania przysiadu.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA