Domowe bieganie nigdy nie było łatwiejsze

Bieżnia to dla miłośników biegania idealne rozwiązanie na fatalną pogodę. Zwłaszcza zimą, kiedy warunki mocno utrudniają jogging. Rozwiązanie tego problemu proponuje marka Decathlon, a rekomenduje je Marcin Lewandowski, olimpijczyk i wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. 

Domyos Compact Run100E-A fot. materiały prasowe

 

Bieganie to najprostszy sposób na ruch i zdrowie – poprawia kondycję, wydolność, a także buduje odporność. Ale bywa, że warunki pogodowe zniechęcają nas do wyjścia na zewnątrz. 

Na szczęście jest rozwiązanie. I to sprawdzone przez mistrzów. Domyos Compact Run100E-A to bieżnia stworzona przez Decathlon, której możliwości zadowolą każdego biegacza. Posiada aż 30 programów treningowych, regulowane nachylenie oraz szeroki na 45 cm i długi na 120 cm pas biegowy. Maksymalna prędkość, którą można ustawić na bieżni to 14 km/h.

Duża powierzchnia pasa biegowego to istotna sprawa – przekonuje Marcin Lewandowski, medalista mistrzostw świata oraz wielokrotny mistrz Europy. – Dzięki temu mamy zapewniony komfort biegania oraz bezpieczeństwo. Szerokość 45 centymetrów jest optymalna do pełnowartościowego treningu. Z kolei regulowany kąt nachylenia umożliwia odtworzenie warunków z terenu, gdzie nawierzchnia nie jest idealnie równa – dodaje.

Równie ważna jest kompaktowość bieżni. Urządzenie po złożeniu ma głębokość zaledwie 38 cm, więc nie potrzebuje wiele miejsca. Jeśli więc obiecaliście sobie, że 2022 będzie dla was rokiem sportowym, taki sprzęt z pewnością pomoże dotrzymać obietnicy.