Dołącz do teamu HP-Sferis i wygraj nagrodę!

Dotrzymaj tempa zawodnikom kolarskiej grupy HP-Sferis i bądź jednym z 50 Czytelników Men's Health, którzy razem z nimi wystartują w tym sezonie w serii wyścigów MTB. Skorzystaj z okazji, by trenować pod okiem zawodowców i wygrać cenne nagrody!
HP-Sferis
Kolarze teamu HP-Sferis podczas obozu treningowego w hiszpańskim Calpe (fot. HP-Sferis)

Oficjalna prezentacja teamu, którego głównymi sponsorami zostały w tym roku firmy HP i Sferis, odbyła się 7 marca w Warszawie. W barwach grupy w sezonie 2012 ścigać się będzie pięciu kolarzy i dwie zawodniczki. W jej składzie znaleźli się: Robert Banach, Bartosz Banach, Wojciech Halejak, Michał Kowalczyk i Konrad Gorzelak, a także przedstawicielki płci pięknej - Joanna Jabłczyńska, aktorka, która coraz dzielniej radzi sobie na trasach maratonów MTB, i Olga Wasiuk, tegoroczna mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym.

Podczas konferencji Olga powiedziała: "Dziś już wiem, że jest to najważniejszy sezon w moim życiu. Jestem zawodniczką HP-Sferis - zawodowej grupy kolarskiej, która daje mi ogromne możliwości rozwoju i podniesienia mojej formy. (...) ten rok będzie jednym z najlepszych w mojej karierze".

Drużyna ma już za sobą dwa zgrupowania przygotowujące do sezonu 2012. Zespół prowadzony przez dyrektora sportowego Piotra Kosmalę dwukrotnie trenował w hiszpańskim Calpe. Zawodnicy HP-Sferis w 100% zrealizowali założone plany treningowe. 

 

 

"Treningi w tym miejscu to była czysta przyjemność. Idealna pogoda i górzysty teren pozwoliły nam solidnie potrenować. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonaliśmy. Przez 13 dni treningowych udało nam się spędzić 55 godzin w siodle i przejechać 1560 kilometrów, w tym 22 w pionie" - mówił Wojciech Halejak po powrocie z pierwszego ze zgrupowań.

Dowodem na to, że warto było ciężko pracować na treningach w Hiszpanii, mogą być wyniki zawodników HP-Sferis w pierwszych zawodach tego sezonu. Wojciech Halejak zwyciężył w pierwszym wyścigu Mazovia MTB Marathon w Otwocku na koronnym dystansie Giga. Tuż za nim na mecie zameldował się kolega z drużyny - Bartosz Banach, a trzeci dojechał jego brat, Robert - również z teamu Piotra Kosmali. Wśród pań triumfowała Olga Wasiuk, która także reprezentuje barwy HP-Sferis.

Jedź z zawodowcami po nagrody!

Ekipa HP-Sferis w sezonie 2012 wystartuje w cyklu wyścigów MTB w całej Polsce. Dołącz do nich i wystartuj w tych samych zawodach: 50 osób, które zgłoszą chęć udziału w projekcie, otrzyma specjalne koszulki do startów w wyścigach rowerowych, będzie mogło skorzystać z fachowej pomocy zawodników i trenerów teamu HP-Sferis, a najlepsi z nich zdobędą nagrody ufundowane przez sponsorów zespołu!

Zasady akcji są proste:

  • do udziału w akcji zostanie zakwalifikowanych 50 pełnoletnich osób, które jako pierwsze prawidłowo wypełnią formularz zgłoszeniowy, deklarując w nim m.in. start na dystansie 28 km (trasa Medano) w Bike Maratonie Wrocław w dniu 15 kwietnia 2012 r.
  • każda z 50 zakwalifikowanych osób otrzyma przed Bike Maratonem Wrocław specjalną koszulkę techniczną do startów w wyścigach rowerowych i zostanie zwolniona z opłaty startowej w tych zawodach; dodatkowo każdy z uczestników akcji będzie mógł przed startem skorzystać z fachowej pomocy trenerów i zawodników teamu HP-Sferis
  • trzej uczestnicy naszej akcji, którzy najszybciej pokonają trasę wyścigu podczas Bike Maratonu Wrocław, otrzymają w nagrodę urządzenia wielofunkcyjne ufundowane przez firmę HP: za I miejsce - HP Photosmart 6510 o wartości 499 zł, za II miejsce - HP Deskjet Ink Advantage o wartości 399 zł, a za III miejsce - HP Deskjet 2050A o wartości 229 zł
  • każda z 50 zakwalifikowanych do akcji osób będzie też mogła wygrać wysokiej klasy notebook HP, gromadząc punkty w MH HP-Sferis Tour, czyli 8 polskich wyścigach MTB - Bike Maratonie Wrocław oraz 7 wybranych wyścigach na dystansie Mini w ramach Pucharu Polski w Maratonie Skandia Maraton Lang Team 2012 (daty i miejsca wybranych zawodów poniżej)
  • punktacja, prowadzona wyłącznie wśród 50 uczestników akcji, będzie następująca: pierwsze miejsce - 50 pkt., każde kolejne miejsce o 1 punkt mniej od poprzedniego; podstawą do przyznania punktów będą oficjalne wyniki zawodów, ogłaszane przez organizatorów Bike Maratonu Wrocław i Pucharu Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team 2012
  • notebook HP zdobędzie ten uczestnik akcji, który w łącznej klasyfikacji MH HP-Sferis Tour po wszystkich 8 wyścigach zgromadzi na swoim koncie najwięcej punktów.

 

Zawody w ramach MH HP-Sferis Tour
Data
Nazwa
Miejscowość
15.04.2012
Bike Maraton Wrocław
Wrocław
06.05 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team
Kraków
12.05 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Białystok
27.05 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Lublin
03.06 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Gdańsk
22.07 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Bytów
09.09 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Rzeszów
22.09 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Kwidzyn

 

Chcesz wziąć udział w akcji? Zapoznaj się z regulaminem akcji i wypełnij już teraz formularz zgłoszeniowy, a w wolnej chwili zajrzyj również na oficjalną stronę teamu HP-Sferis, by poznać wszystkich zawodników tej drużyny, ich osiągnięcia i kalendarz startów oraz obejrzeć zdjęcia i materiały wideo. Priorytetem dla zawodników MH HP Sferis będą zawody Pucharu Polski w maratonie i mistrzostwa Polski.

 

Zapisy zostały zakończone

 

MH

REKLAMA