Dirtowe show w bikeparku Krossa

Czołówka rowerowych freestyle'owców rywalizowała podczas pierwszych dirtowych zawodów Kross Dirt Sessions 2011. Zobacz, co się działo podczas imprezy, oglądając filmową relację przygotowaną przez ekipę Starlai.
Kross
fot. Kross

Firma Kross na rozegrane 19 czerwca zawody w bikeparku w Przasnyszu zaprosiła najlepszych zawodników w Polsce. Dotarli prawie wszyscy, m.in. tacy specjaliści od frestylowych trików na rowerze, jak Bartek Obukowicz, Adam Glosowic, Marcin Rot, Filip Soczyński i Piotr Krajewski. Choć deszczowa pogoda wymusiła kilkukrotnie przerwy w zawodach, cała impreza okazała się dużym sukcesem, zarówno organizacyjnym, jak i sportowym.

Kross Dirt Sessions 2011 rozpoczęło się od rywalizacji na pumptracku, stworzonym przez braci Rynkiewiczów z Olsztyna. Każdy z zawodników miał do przejechania trzy okrążenia na torze, a zwycięzcą został ten, kto uzyskał najszybszy czas - okazał się nim Mateusz Kacprzak z Olsztyna, który w nagrodę dostał sportowy zegarek Casio G-Shock.

Później, po krótkim pokazie skoków i trików na motocyklach, nadeszła pora na walkę na skoczniach. Od początku prym wiedli trzej znakomici riderzy: Bartek "Papież" Obukowicz, Sebastian "Vader" Chamski i Piotrek Krajewski. Choć deszcz kilka razy próbował pokrzyżować plany organizatorów, przygotowane zawczasu folie ochronne zabezpieczyły bikepark przed rozmoknięciem i publiczność mogła podziwiać zawodników, którzy dawali z siebie wszystko i popisywali się efektownymi ewolucjami: backflipami, 720, tailwhipami itd.

Zdaniem sędziów, którym przewodniczył kontuzjowany team rider Krossa Adam Glosowic, najlepsze przejazdy zaliczył tego dnia Sebiastian Chamski, który za pierwsze miejsce otrzymał nagrodę w wysokości 1300 zł. Na drugim miejscu znalazł się Bartek Obukowicz (900 zł), a na trzecim - Piotrek Krajewski (600 zł). Każdy z nich dostał również zegarek Casio G-Shock.

Zawody Kross Dirt Sessions 2011 przeszły już do historii, tymczasem ekipa Starlai zakończyła montaż filmu przedstawiającego, co też się działo na tej imprezie:

 

 

MH

REKLAMA