DialloTeam zdobył Koronę Gór Polski!

W sobotę o godzinie 18:10 ekipa "Diallo na szczytach" stanęła na ostatnim ze szczytów Korony Gór Polski - Ślęży. Zdobycie wszystkich 28 gór zajęło im zaledwie 183 godziny i 40 minut!
Ekipa Diallo na szczytach
Ekipa "Diallo na szczytach" na szczycie Ślęży

Mimo, iż czasowy rekord (133 godziny i 44 minuty) w zdobyciu Korony nie został pobity, wynik i tak jest świetny. Niewiele osób może pochwalić się zdobyciem wszystkich szczytów Korony w tak krótkim czasie.

REKLAMA

"Nasz "górski Intercity" zaliczał szczyt za szczytem" - mówi Mirek Gromnicki, uczestnik wyprawy. "Od startu imprezy zdobyliśmy 28 gór. Jesteśmy niesamowicie zmęczeni, ale jeszcze bardziej szczęśliwi, że nasza ekipa zdobyła wszystkie szczyty. Nie wierzymy, że to już koniec maszerowania. Myślimy już o kolejnym wyzwaniu" - dodaje Paweł Zippel.

Wyprawa ruszyła w piątkowy wieczór, 10 września, spod siedziby firmy Dialog we Wrocławiu. Do soboty 18 września DialloTeam zdobył wszystkie 28 szczytów. Stoper ruszył w nocy 11 września o godzinie 2:30 przy rozpoczęciu podejścia na Łysicę w Górach Świętokrzyskich i został zatrzymany 18 września o 18:10 na szczycie Ślęża w Masywie Ślęży.

Uczestnikom wyprawy nie zawsze sprzyjała pogoda. Podczas podejść na niektóre ze szczytów nie odpuszczała mgła, a błoto wlewało się do butów. W Tatrach, pod Rysami, dała o sobie znać zima. Miejscami pokrywa śnieżna wynosiła nawet siedemdziesiąt centymetrów. Wędrówkę utrudniała gęsta mgła, ograniczająca widoczność do dwudziestu metrów. To właśnie zdobycie najwyższego szczytu Tatr zajęło najwięcej czasu. Dodatkowo, podczas zejścia z Rysów DialloTeam spotkał kompletnie nieprzygotowaną do wędrówki turystkę, która bez odpowiedniego sprzętu i oświetlenia próbowała opuścić szlak.

Ekipa składająca się z pracowników Telefonii Dialog: Joanny Lepianki, Mirosława Gromnickiego, Pawła Zippla, Sławomira Zielińskiego i Mariusza Gerusa dała z siebie wszystko. Mimo zmęczenia i kontuzji w komplecie dotarła do mety wyprawy. Łączna wysokość bezwzględna wszystkich szczytów Korony Gór Polski to imponujące 31161 metrów.

Korona Gór Polski to 28 szczytów, które prawie w całości pokrywają się z listą najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce. Różnica polega na tym, że za najwyższe szczyty uznano te, na które prowadzi znakowany szlak turystyczny. Z tego powodu nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Akcję "Diallo na szczytach" wspierały: Telefonia Dialog, operator nowej sieci komórkowej Diallo, iSpot - Apple Premium Reseller, Wydawnictwo Kartograficzne Compass, Garmin, Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa, PowerBar. Patronami medialnym byli: Men's Health, Magazyn Górski, Radio Eska i portal podróżniczy Geoblog.pl.

MH

REKLAMA