[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

DialloTeam zdobył Koronę Gór Polski!

W sobotę o godzinie 18:10 ekipa "Diallo na szczytach" stanęła na ostatnim ze szczytów Korony Gór Polski - Ślęży. Zdobycie wszystkich 28 gór zajęło im zaledwie 183 godziny i 40 minut!
Ekipa Diallo na szczytach Ekipa "Diallo na szczytach" na szczycie Ślęży
Mimo, iż czasowy rekord (133 godziny i 44 minuty) w zdobyciu Korony nie został pobity, wynik i tak jest świetny. Niewiele osób może pochwalić się zdobyciem wszystkich szczytów Korony w tak krótkim czasie.

"Nasz "górski Intercity" zaliczał szczyt za szczytem" - mówi Mirek Gromnicki, uczestnik wyprawy. "Od startu imprezy zdobyliśmy 28 gór. Jesteśmy niesamowicie zmęczeni, ale jeszcze bardziej szczęśliwi, że nasza ekipa zdobyła wszystkie szczyty. Nie wierzymy, że to już koniec maszerowania. Myślimy już o kolejnym wyzwaniu" - dodaje Paweł Zippel.

Wyprawa ruszyła w piątkowy wieczór, 10 września, spod siedziby firmy Dialog we Wrocławiu. Do soboty 18 września DialloTeam zdobył wszystkie 28 szczytów. Stoper ruszył w nocy 11 września o godzinie 2:30 przy rozpoczęciu podejścia na Łysicę w Górach Świętokrzyskich i został zatrzymany 18 września o 18:10 na szczycie Ślęża w Masywie Ślęży.

REKLAMA

Uczestnikom wyprawy nie zawsze sprzyjała pogoda. Podczas podejść na niektóre ze szczytów nie odpuszczała mgła, a błoto wlewało się do butów. W Tatrach, pod Rysami, dała o sobie znać zima. Miejscami pokrywa śnieżna wynosiła nawet siedemdziesiąt centymetrów. Wędrówkę utrudniała gęsta mgła, ograniczająca widoczność do dwudziestu metrów. To właśnie zdobycie najwyższego szczytu Tatr zajęło najwięcej czasu. Dodatkowo, podczas zejścia z Rysów DialloTeam spotkał kompletnie nieprzygotowaną do wędrówki turystkę, która bez odpowiedniego sprzętu i oświetlenia próbowała opuścić szlak.

Ekipa składająca się z pracowników Telefonii Dialog: Joanny Lepianki, Mirosława Gromnickiego, Pawła Zippla, Sławomira Zielińskiego i Mariusza Gerusa dała z siebie wszystko. Mimo zmęczenia i kontuzji w komplecie dotarła do mety wyprawy. Łączna wysokość bezwzględna wszystkich szczytów Korony Gór Polski to imponujące 31161 metrów.

Korona Gór Polski to 28 szczytów, które prawie w całości pokrywają się z listą najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce. Różnica polega na tym, że za najwyższe szczyty uznano te, na które prowadzi znakowany szlak turystyczny. Z tego powodu nie uwzględniono najwyższych szczytów Gór Bialskich i Gór Złotych.

Akcję "Diallo na szczytach" wspierały: Telefonia Dialog, operator nowej sieci komórkowej Diallo, iSpot - Apple Premium Reseller, Wydawnictwo Kartograficzne Compass, Garmin, Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa, PowerBar. Patronami medialnym byli: Men's Health, Magazyn Górski, Radio Eska i portal podróżniczy Geoblog.pl.

MH

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij