Denim z upcyclingu w butach Chuck 70 od Converse

Dokładnie jak para trampek Converse, para jeansów jest bardzo osobistą kwestią. Noszone przez jedną osobę odzwierciedlają jej doświadczenia. Marka Converse postanowiła wykorzystać fakt, że zużyty denim najczęściej trafia na wysypisko. Właśnie dlatego kolekcja Renew Tri Panel Denim daje drugie życie zużytym jeansom i do produkcji butów wykorzystuje denim z upcyclingu.

W tym sezonie robimy kolejny krok w kierunku zrównoważonej mody i traktujemy trzy różne rodzaje jeansu z upcyclingu jako puzzle, które po złożeniu stworzą buty. Przedstawiamy Converse Renew Tri Panel Denim: to dobrze przemyślany sposób, aby wyrazić siebie.

REKLAMA

Jak to działa? Milion par spodni – tyle miesięcznie sortuje brytyjska marka mody zrównoważonej i sklep z produktami vintage Beyond Retro. Selekcja Converse Renew Tri Panel Denim powstaje w oparciu o trzy różne rodzaje denimu – ciemnoniebieski, jasnoniebieski i czarny. Następnie odpowiednie używane jeansy są wybierane ręcznie i stają się częścią kolekcji.

Z tych trzech rodzajów denimu wykrawane są elementy kroju i z nich powstaje wierzchnia część buta Chuck. Każdy element wykonany jest z innego koloru materiału i tworzy jedną z części cholewki naszego kultowego Chucka. Ciemny jeans staje się panelem wewnętrznym, jasny językiem, a czarny elementem zewnętrznym. W rezultacie powstaje jedyna w swoim rodzaju para butów Converse Renew Denim Tri Panel Chuck 70.

Ta kapsułowa kolekcja wywodzi się z nowej strategii Converse i trwającej inicjatywy Converse Renew. Ma ona na celu stworzenie nowych, innowacyjnych i bardziej zrównoważonych metod powstawania produktów marki Converse.

Premiera kolekcji Renew Tri Panel Denim odbyła się 14 listopada w warszawskim sklepie WSS na Szpitalnej.

Model Renew Tri Panel Denim dostępny jest w WSS w Warszawie, w SneakerStudio w Krakowie, w sklepie Converse w Złotych Tarasach oraz na converse.pl.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA