Debiut Rolls-Royce’a na poznańskim Motor Show

Po raz pierwszy w historii polskich targów motoryzacyjnych udział w nich weźmie jeden z najbardziej znanych producentów luksusowych samochodów. Rolls-Royce zadebiutuje na Motor Show 2013 w Poznaniu już za niespełna miesiąc!

Rolls-Royce
fot. Rolls-Royce

Na stoisku firmy Rolls-Royce Motor Cars, które zlokalizowane będzie w pawilonie nr 5, pokazane zostaną dwa modele tej marki: Ghost i Ghost Extended Wheelbase.

REKLAMA

"Bezpośrednie zaangażowanie producenta tak znaczącej marki, jak Rolls-Royce, to nie tylko świetna wiadomość dla targów Motor Show i kilkudziesięciu tysięcy osób, które targi odwiedzą. To przede wszystkim znakomita wiadomość dla całego polskiego rynku, który staje się coraz ważniejszy dla światowych potęg motoryzacyjnych" - mówi Rafał Błachowski, dyrektor targów Motor Show 2013 w Poznaniu.

"Bardzo się cieszę, że zaprezentujemy modele Ghost oraz Ghost Extended Wheelbase, po raz pierwszy na poznańskim Motor Show - mówi James Crichton, Dyrektor Regionalny firmy Rolls-Royce Motor Cars na Europę i Południową Afrykę. - Nasze wystąpienie wiąże się z rosnącym znaczeniem Środkowej oraz Wschodniej Europy, gdzie przewidujemy dalsze wzrosty w nadchodzących latach".

Zwycięzca wielu nagród, czteroosobowy Rolls-Royce Ghost został zaprojektowany w duchu nadzwyczaj eleganckiej prostoty, jednakże jeździ i daje się prowadzić z dużą gracją. Model Ghost Extended Wheelbase jest samochodem dostosowanym do jeszcze wyższych wymagań, dedykowanym klientom oczekującym przestronnego, luksusowego wnętrza, bez kompromisu dla dynamiki jazdy. W porównaniu do standardowego modelu, ma zwiększony rozstaw osi o 170 mm, dzięki czemu oferuje m.in. większą ilość miejsca dla podróżujących.

Oba auta napędzane są potężnym silnikiem V12 o pojemności 6,6 litra, mocy aż 562 KM oraz momencie obrotowym 780 Nm przy zaledwie 1500 obrotów. Niesamowite wrażenia z jazdy zapewnia pneumatyczne zawieszenie.

Kiedy, gdzie i za ile?

Poznański Motor Show startuje 4 kwietnia, który będzie dniem dla mediów i biznesu. Organizatorzy targów publiczność zapraszają od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia). Bilety na targi kosztują 17 złotych. Można je kupić już teraz, za pośrednictwem serwisu internetowego ticketpro.pl (sprzedaż potrwa do 25 marca 2013 roku) oraz w sieci sklepów Empik, Saturn i Media Markt (do 4 kwietnia). Bilety, jak co roku, można będzie nabyć również w kasach MTP, czynnych podczas targów w godzinach od 9.30 do 18.30.

Więcej informacji o poznańskich targach motoryzacyjnych znajdziesz na oficjalnej stronie www.MotorShow.pl. Magazyn Men's Health jest jednym z patronów medialnych tegorocznej imprezy.

MH

 

REKLAMA