[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Dania z makaronów według Doroty Choteckiej

Aktorka znana z ról w "Ranczo" czy "Miodowe lata". Zwolenniczka zdrowego trybu życia i dobrej kuchni. Uzależniona od makaronu, który kojarzy jej się z bezpiecznym i szczęśliwym dzieciństwem.

dania z makaronem fot. Materiały prasowe

Jak smakowało Twoje dzieciństwo?

To temat, który przywodzi na myśl wspomnienia wywołujące uśmiech, ale i nostalgię. Smutek za czymś, co nigdy nie wróci. Trudno jest zamknąć smaki i zapachy dzieciństwa w jednym zdaniu. Jest danie, które pamiętam szczególnie mocno - jagody z makaronem, z cukrem i śmietaną!

Czy dania z dzieciństwa odtwarzasz w swoim domu?

Dania mojego dzieciństwa są podstawą mojego gustu kulinarnego. To właśnie one stały się w dużej mierze bazą rodzinnych dań, czymś co kultywujemy. Przekazujemy przepisy z pokolenia na pokolenie. Na szczęście moja córka też uwielbia jagody i makaron (śmiech).

Czy makaron, który podajesz swojej rodzinie przygotowujesz własnoręcznie?

Owszem, umiem robić makaron i bardzo lubię to robić. Co prawda, mój nie jest tak perfekcyjny jak ten, który przygotowywała babcia. Nigdy później nie spotkałam osoby, która potrafiłaby tak cienko pokroić makaron. Ja tego nie potrafię. Jeśli nie mam czasu, sięgam po makaron Czaniecki. Jest bardzo dobry i najwierniej odzwierciedla ten, który pamiętam z dzieciństwa.

Jakie jest Twoje autorskie, popisowe danie z makaronem?

Tego lata straciliśmy głowę dla makaronu z kurkami i bobem. Makaron pojawia się również jako główny składnik naszego ulubionego deseru w towarzystwie  lodów i owoców.

mat. prasowe

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij