DS Super PH500M: Nowy model dołącza do rodziny zegarków do nurkowania

Fascynujący świat pod wodą stawia zarówno ludzi, jak i materiały, przed trudnymi wyzwaniami. Nowy DS Super PH500M prezentuje się jako niezawodny towarzysz, który jest w swoim żywiole niezależnie od miejsca. Podobnie jak jego siostrzany model z 2020 roku, perfekcyjnie łączy maksymalną funkcjonalność ze sportowym stylem. Wyróżnia się czarną tarczą i innowacyjnym paskiem NATO wykonanym z #tide ocean material® na bazie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Antymagnetyczna sprężyna włosowa NivachronTM sprawia, że ten wysokiej klasy mechaniczny zegarek do nurkowania jest idealnym partnerem na lądzie, jak również podczas każdej podwodnej misji.

DS Super PH500M DS Super PH500M

Modele DS Super PH500M nawiązują do pierwowzorów pochodzących z lat 60-tych XX wieku, które sprawdziły się w słynnym projekcie badań podwodnych Tektite I. Najnowsza wersja zegarka pod wieloma względami pozostaje wierna swoim korzeniom. Czarny, aluminiowy pierścień lunety można obracać tylko w jednym kierunku przy jednoczesnym użyciu lekkiego nacisku, co zapobiega przypadkowemu przestawieniu czasu nurkowania. Bezpieczeństwo jest zdecydowanie najwyższym priorytetem w tym modelu.

REKLAMA

Zegarek zaprojektowany we współpracy z nurkami, z myślą o nurkach spełnia wszystkie wymagania normy ISO 6425 i jest wodoszczelny do 500 metrów. Jednak czasomierz DS Super PH500M robi równie imponujące wrażenie na stałym lądzie.

Nowa wersja jest wykonana w całości w kolorze czarnym, posiada kopertę o średnicy 43 mm, zakręcany dekiel, zakręcaną koronkę, a także antyrefleksyjne szkło szafirowe. Gruba powłoka z masy luminescencyjnej zapewnia przejrzystość wskazań na czarnej tarczy. Czarno-szary pasek NATO jest wykonany z #tide ocean material®, rewolucyjnego materiału na bazie przetworzonych plastikowych odpadów wyłowionych z morza.

Sercem tego zegarka jest nowoczesny kaliber Powermatic 80. Automatyczny mechanizm ma imponującą rezerwę chodu do 80 godzin, a dzięki sprężynie włosowej NivachronTM jest odporny na działanie pól magnetycznych – to decydująca zaleta zarówno w codziennym użyciu, jak i podczas nurkowania, ponieważ przyciąganie magnetyczne może znacząco pogorszyć dokładność zegarka mechanicznego. Tym samym klasyczna koncepcja podwójnego zabezpieczenia (Double Security) w czasomierzach marki Certina zostaje wzbogacona o bardzo nowoczesne zabezpieczenie.

REKLAMA