DS Chronograph Automatic: Esencja przeszło 130 lat doświadczenia w sztuce tworzenia zegarków

Ten chronograf jest klasą samą w sobie. Certina wykorzystała całe swoje ponad 130-letnie doświadczenie w sztuce tworzenia szwajcarskich zegarków, aby opracować ten wyjątkowy czasomierz. Klasyczny w każdym calu, a zarazem ogromnie innowacyjny, elegancki zegarek DS Chronograph Automatic nawiązuje swoją stylistyką do modelu z późnych lat 40. Jednak wewnątrz jest zasilany przez najnowocześniejszą, krzemową sprężynę włosową. Dla pierwszej tego typu sprężyny w produktach Certina, nie sposób byłoby znaleźć bardziej wyszukanej oprawy.

Szlachetny. Klasyczny. Wyrafinowany. Model DS Chronograph Automatic ma wszystkie te cechy – wewnątrz i na zewnątrz. Zamontowany w nim cenny mechanizm jest zaawansowaną wersją słynnego Valjoux 7753. Innowacyjna, krzemowa sprężyna włosowa automatycznego mechanizmu charakteryzuje się wyjątkowo regularnym rytmem pracy i pozostaje odporna na wszelkie nagłe zmiany temperatury i działanie pól magnetycznych. Dzięki słynnemu systemowi Double Security (DS) i komfortowej, 60-godzinnej rezerwie chodu, użytkownik może zawsze polegać na jego precyzji.

DS Chronograph Automatic cechuje się również absolutnie rewelacyjnym wyglądem zewnętrznym. Jego klasyczne linie są inspirowane modelem marki Certina z lat 40. Podobieństwa wydają się oczywiste: na przykład wypukła tarcza w kolorze srebrnym z niebieskimi wskazówkami o nieco wygiętym kształcie, jest cechą charakterystyczną wysokiej klasy zegarków naręcznych. Szkiełko zegarka stanowi tu idealne uzupełnienie- misternie wykończone, umożliwia wspaniały widok z każdej strony. W modelach z roku 2020 jest ono wykonane z odpornego na zarysowania szkła szafirowego i zamontowane w kopercie ze stali szlachetnej,  o średnicy 42 mm.

Funkcje chronografu sprawiają, że klasyczny styl zegarka zyskuje bezpretensjonalny, sportowy akcent. Centralny sekundnik stopera i 30-minutowe liczniki zostały uzupełnione o umieszczoną na krawędzi tarczy skalę tachometryczną i telemetryczną. Ta ostatnia umożliwia wyliczenie odległości od miejsca, w którym na przykład występuje burza, na podstawie prędkości dźwięku i przy wykorzystaniu odgłosów wyładowań atmosferycznych i światła błyskawicy. Nieodłącznym elementem tego wyjątkowego czasomierza jest czarny, skórzany pasek z zapięciem motylkowym.

REKLAMA