DS Action Diver Sea Turtle Conservancy: Zobowiązanie pod znakiem żółwia

W 2021 roku szwajcarski producent zegarków Certina wprowadza na rynek nowy, dostosowany do potrzeb klientów model specjalny, dedykowany współpracy z organizacją Sea Turtle Conservancy (STC). Tegoroczny model DS Action Diver Sea Turtle Conservancy wkracza na scenę jako stylowy zegarek, przeznaczony także do nurkowania, z antymagnetyczną sprężyną włosową NivachronTM i logo STC na deklu. Zarówno zegarek, jak i jego opakowanie, są dedykowane słusznej sprawie: po raz pierwszy opakowanie produktu Certina jest wykonane w całości z materiałów wytworzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Certina DS Action Diver Sea Turtle Conservancy
Ten niezwykle stylowy zegarek do nurkowania, spełnia wszystkie wymagania określone normą ISO 6425 i jest wodoszczelny do 300 metrów. Dowodem na to, że nowa edycja STC stanowi doskonałe połączenie formy i funkcjonalności, jest zakręcana i zabezpieczona koronka, umieszczona po prawej stronie 38 mm koperty ze stali szlachetnej, a także jednokierunkowy, obrotowy pierścień z ciemnoniebieskiego aluminium, ze złotym wskaźnikiem czasu nurkowania.

REKLAMA

Wskazówki, w dopasowanym kolorze żółtego złota i indeksy z grubą powłoką Super-LumiNova® zostały uwydatnione dzięki ciemnoniebieskiej tarczy zdobionej szlifem słonecznym. Zakręcany dekiel jest ozdobiony wytłoczonym logo organizacji Sea Turtle Conservancy. Wewnątrz koperty znajduje się nowoczesny mechanizm Powermatic z rezerwą chodu do 80 godzin oraz innowacyjna sprężyna włosowa NivachronTM.

Ten wytrzymały materiał pozostaje odporny na działanie pól magnetycznych i zapewnia niezawodną precyzję w każdych okolicznościach. Zegarek został wyposażony w wysokiej jakości bransoletę ze stali szlachetnej z powłoką PVD z żółtego złota, zaopatrzoną w zatrzaskowe zapięcie z wbudowanym przedłużeniem nurkowym. Zegarek jest oferowany w nowoczesnym opakowaniu, wykonanym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Po raz pierwszy Certina zastosowała opakowanie wykonane z materiałów nadających się w całości do wtórnego przetworzenia oraz poduszkę z bio bawełny i poliestru pochodzącego z recyklingu. Ta niezwykle przyjazna środowisku postawa doskonale wpisuje się w działania organizacji STC, która od roku 1959 zajmuje się ochroną naturalnych siedlisk żółwi morskich. Certina, której system podwójnego zabezpieczenia Double Security (DS) kojarzy się tradycyjnie z symbolem żółwia, wspiera działania STC od roku 2017. Marka i organizacja Sea Turtle Conservancy wspólnie angażują się w proaktywną ochronę zagrożonych gatunków.

Informacje techniczne

Mechanizm

 • Mechanizm automatyczny ETA Powermatic 80.611 z antymagnetyczną sprężyną włosową Nivachron™, z oznaczeniem Swiss Made
 • Wskazówki godzinowa, minutowa i sekundowa oraz datownik

Koperta

 • Stal szlachetna 316 Jednokierunkowy, obrotowy pierścień z niebieskiego aluminium, z powłoką PVD w kolorze złotym i zabezpieczonym oznaczeniem Super-LumiNova®
 • Średnica 38 mm Zakręcany dekiel z logo STC, zakręcana i zabezpieczona koronka

Tarcza

 • Niebieska z dekoracyjnym szlifem słonecznym.
 • Powłoka Super-LumiNova® na indeksach i wskazówkach

Wodoszczelność

 • Zegarek dla nurków 300 m zgodny z normą ISO 6425

Szkło

 • Szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną po jednej stronie

Bransoleta

 • Trójstronna bransoleta ze stali szlachetnej z elementami pokrytymi PVD w kolorze złotym
 • Zapięcie zatrzaskowe z dwoma przyciskami i przedłużeniem nurkowym

Cechy szczególne

 • System DS (Double Security), edycja STC ze specjalnym wytłoczeniem na deklu, zegarek do nurkowania spełniający wymogi normy ISO 6425, antymagnetyczna sprężyna włosowa Nivachron™, opakowanie wykonane z materiałów z recyklingu i nadających się do wtórnego przetworzenia
Zobacz również:
Marsz na rękach z kołyską jest jak szwajcarski multitool:  poprawi Twoją formę i sylwetkę, niezależnie od tego, co akurat w nich szwankuje.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA