Cyber-shot TX5 – wytrzymały maluch Sony

Świetnie radzi sobie pod wodą i w niskich temperaturach, a upadki nie robią mu większej krzywdy. Niewielki Cyber-shot TX5 to pierwszy w historii Sony aparat, który jest wodo-, mrozo- i wstrząsoodporny.

Sony Cyber-shot TX5
Sony Cyber-shot TX5

Model TX5 ma zaledwie 17,7 mm grubości - znakomicie sprawdzi się zarówno na wieczornej imprezie, jak i zimnym, błotnistym szlaku. Będzie oferowany w pięciu kolorach - czarnym, srebrnym, różowym, zielonym i czerwonym.

REKLAMA

Kiedy jeździsz na nartach, pływasz, chodzisz po górach - albo dobrze się bawisz - najbardziej wytrzymały przedstawiciel rodziny Cyber-shot dotrzyma Ci kroku.

Wodoodporność do głębokości 3 metrów daje możliwość robienia zdjęcia np. w basenie i przy pływaniu w masce. Co więcej, 3-calowy ekran dotykowy LCD umożliwia zgodną z intuicją obsługę i zmienianie ustawień nawet w rękawiczkach.

Urządzenie jest odporne na kurz i pył. Działa nawet po upadku z wysokości 1,5 m.
Niestraszny mu nawet mróz: pracuje w temperaturze do -10 °C, przez co nadaje się do zabrania na narty lub intensywną weekendową wyprawę.

Sam aparat zaopatrzono w 10,2-megapikselową matrycę współpracującą z obiektywem Carl-Zeiss o ogniskowej 25-100 mm (co odpowiada 4-krotnemu przybliżeniu optycznemu).

MH

REKLAMA