CrossFit: oldskul w nowej odsłonie

Dlaczego CrossFit jest tak popularny i czy jest w stanie postawić każdego na nogi - tak fizycznie, jak i psychicznie? T.J. Murphy, jeden z tych, którzy ulegli fascynacji tą nową formą treningu, szuka odpowiedzi na te pytania w inspirującej książce "Sprawność. Siła. Witalność - Jak CrossFit zmienił moje życie".

T.J. Murphy - Sprawność. Siła. Witalność - Jak CrossFit zmienił moje życie

Jeśli w ciągu ostatniego roku odwiedziłeś dowolny klub fitness, na pewno to zauważyłeś. Stare opony, młoty, liny, drewniane boksy, stalowe konstrukcje, kettlebelle i sztangi olimpijskie wyparły te piękne chromowane maszyny, na które jeszcze niedawno stawiano w pierwszej kolejności. Wszystko za sprawą CrossFitu, fitnessowego trendu, który najpierw zawładnął Ameryką, a następnie całym światem.

W cieniu komercyjnych molochów fitness wyrosła nowa moda. Wyczerpujące treningi, odbywające się w surowych warunkach w garażach i starych halach, przyciągają rzesze znudzonych bieżniami i skomplikowanymi urządzeniami amatorów sportu. Szybkie efekty, wspaniali ludzie i satysfakcja z pokonywania własnych słabości przyćmiewają pot i łzy, którymi zroszone są maty w boxach. CrossFit to powrót do treningów, których głównym celem jest nie wygląd fizyczny, a wszechstronna sprawność.

"Chciałem treningiem zaatakować całe ciało. Szukałem różnorodności, zmienności i dynamiki ćwiczeń. CrossFit to dużo więcej niż siła. To szybkość, sprawność, mobilność i ciągle zwiększająca się odporność psychiczna. Zacząłem ćwiczyć w wymiarze sportowym, nie będąc sportowcem. To specyfika CrossFitu. Stajesz się zawodnikiem" – mówi Piotr "Glaca" Mohamed, wokalista Sweet Noise, jeden z wielu facetów zafascynowanych nową dyscypliną sportu.

I właśnie takiemu CrossFitowi dał się pochłonąć T.J. Murphy. Z kolanami zmasakrowanymi przez wieloletnie bieganie i perspektywą trudnej operacji stawił się na swój pierwszy trening CrossFit. Ta decyzja zmieniła jego życie. Pokonując drogę od nowicjusza do zapalonego orędownika, Murphy stara się dowiedzieć, dlaczego CrossFit jest tak popularny i czy jest w stanie postawić na nogi każdego, fizycznie i psychicznie.

Lekturę jego książki "Sprawność. Siła. Witalność - Jak CrossFit zmienił moje życie" przerywać będziecie wielokrotnie, by wykonać trening. To chyba jej największa wartość. Skorzystaj z wiedzy dostępnej dotąd tylko dla zawodowców. Rzuć swojemu ciału nadludzkie wyzwanie. I obserwuj oszałamiające rezultaty.

Premiera tej 248-stronnicowej, inspirującej książki już 18 czerwca. Możesz ją jednak kupić już teraz w przedsprzedaży już dzisiaj w internetowej księgarni Labotiga (wysyłka od 12 czerwca) - egzemplarz kosztuje 34,90 zł.

MH

Zobacz również:
REKLAMA