Certina została oficjalnym partnerem Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym

Certina z radością i dumą ogłasza ponowne zaangażowanie w biegi narciarskie: Wraz z rozpoczęciem nadchodzącego sezonu szwajcarski producent zegarków obejmie na 4 lata rolę oficjalnego partnera w zakresie pomiaru czasu podczas Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym. Otwarcie sezonu zawodów narciarskich najwyższej klasy odbędzie się 25 listopada 2022 roku w miejscowości Ruka w Finlandii. To pierwszy etap całej serii weekendów poświęconych wyścigom, w których rywalizować będą ze sobą zespoły damskie, męskie i mieszane – i w których Certina zapewni niezawodną precyzję!

Certina FIS fot. materiały prasowe

Certina ma długą historię w dziedzinie pomiaru czasu w sporcie. Nowe partnerstwo to przedsięwzięcie, które jest bliskie sercu producenta zegarków z Biel z kilku powodów: „Sport jest i zawsze był istotną częścią tożsamości marki Certina”, wyjaśnia prezes firmy, Marc Aellen. „Jesteśmy dumni z faktu, że począwszy od tego sezonu będziemy wspierać Puchar Świata w biegach narciarskich jako oficjalny partner w dziedzinie pomiaru czasu. Certinę łączy z tą dyscypliną nie tylko długa historia, ale także wspólne wartości: solidność, wytrzymałość, i precyzja to maksymy, które przyświecają nam każdego dnia w procesie tworzenia naszych zegarków.”

Zawody Pucharu Świata FIS w biegach narciarskich są organizowane co roku. W sezonie 2022/2023 rywalizacja będzie się toczyć w Finlandii, Norwegii, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Francji, Szwecji i Estonii. Finał odbędzie się w Finlandii w dniach 25/26 marca 2023 roku. „Z dumą witamy firmę Certina jako oficjalnego partnera w dziedzinie pomiaru czasu podczas Pucharu Świata w biegach narciarskich”, potwierdza Michel Vion, sekretarz generalny FIS. „Nie mogę sobie wyobrazić partnera, który lepiej uosabiałby idee Pucharu Świata w biegach narciarskich niż marka Certina. Zaangażowanie tej firmy w produkcję wyłącznie najwyższej jakości produktów przy jednoczesnych działaniach na rzecz ochrony przyrody doskonale wpisuje się w DNA narciarstwa biegowego.”

Biegi narciarskie to sport o długiej tradycji, który zaskakuje jednak współczesnym charakterem – kolejna analogia do marki Certina. Narciarstwo biegowe polecane jest nie tylko jako popularny sport promujący zdrowy styl życia, ale także jako dyscyplina pozostająca w zgodzie z naturą. Ponieważ Certina przywiązuje dużą wagę do zrównoważonego rozwoju, ten aspekt jest szczególnie doceniany. „Uwielbiamy bliski kontakt z naturą, który jest charakterystyczną cechą narciarstwa biegowego”, podkreśla prezes firmy Certina, Marc Aellen. „Już teraz nie możemy się doczekać emocji, które będą nam torarzyszyć podczas obserwowania szczytowych osiągnięć na trasach biegów narciarskich. Wszystkim uczestnikom życzymy samych sukcesów!”

Informacje o FIS

Informacje o FIS FIS (Fédération Internationale de Ski) jest organizacją koordynującą działania na rzecz rozwoju międzynarodowego narciarstwa i snowboardu. Została powołana do życia w 1924 roku podczas pierwszych zimowych igrzysk olimpijskich w Chamonix we Francji. FIS, federacja uznawana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl), jest odpowiedzialna za dyscypliny olimpijskie: narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie, skoki narciarskie, kombinację norweską, freestyle i snowboard, a także za międzynarodowe zasady dotyczące rywalizacji podczas zawodów. 138 krajowych stowarzyszeń członkowskich organizuje co roku ponad 7500 zawodów narciarskich i snowboardowych pod patronatem FIS. Poprzez konkretne inicjatywy FIS promuje również sporty zimowe jako zdrową formę spędzania wolnego czasu, zwłaszcza wśród młodzieży. Więcej informacji o FIS można znaleźć na stronie www.fis-ski.com.

Zobacz również: