Cavaliada: jeździeckie święto w Lublinie i Warszawie

W Lublinie i Warszawie miłośnicy koni i jeździectwa będą mogli na żywo śledzić popisy najlepszych jeźdźców w pucharowym cyklu Cavaliada Tour - najważniejszej imprezie jeździeckiej w tej części Europy. Zawodom towarzyszyć będą pokazy koni i targi sprzętu.

Cavaliada Tour
fot. Cavaliada Tour

Od dziś aż do niedzieli (6-9 marca) w Lublinie podczas zawodów Cavaliada Lublin CSI2*, a za tydzień w Warszawie na Torwarze (13-16 marca) podczas Cavaliada Warszawa CSI3*-W miłośnicy jazdy konnej, skoków przez przeszkody i koni będą mogli śledzić rywalizację najlepszych jeźdźców w pucharowym cyklu Cavaliada Tour sezon 2013/2014.

Cavaliada Tour to najważniejsza impreza jeździecka w tej części Europy, objęta honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Lublin jest drugą eliminacją cyklu, po poznańskiej odsłonie, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku. W Warszawie oprócz finału cyklu, równie ważny jest finał Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. Wyłoni on trzech sportowców, którzy reprezentować będą ligę w Pucharze Świata w Lyonie.

W programie Cavaliady stałymi punktami są konkursy potęgi skoku, speed and music oraz grand prix. Publiczność podziwiać będzie również zaprzęgi w Volkswagen Halowym Pucharze Polski oraz konkurencje dzieci w Cavaliada Future. Będą również pokazy koni, w tym najpiękniejszych, czyli koni krwi arabskiej.

Nieodłącznym elementem Cavaliady są targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Ponieważ jeździecka moda wkracza na ulice miast, zarówno w Lublinie jak i Warszawie będzie okazja do kupienia wiosennych kolekcji i znalezienia modowych inspiracji. Fani rekreacji w siodle zaopatrzyć się będą mogli w akcesoria niezbędne do uprawiania jeździectwa oraz bardziej specjalistyczny sprzęt.

Wybrane konkursy będzie można obejrzeć w TVP Sport, ale zapraszamy wszystkich do zajęcia miejsc na trybunach, bo przeżywanie emocji sportowych na żywo nie ma sobie równych.

MH

Zobacz również:
REKLAMA