Boucheron Singulier

Duch Maison Boucheron tkwi w jego kodach. Takich, które wytrzymują próbę czasu i są wymyślane na nowo dzięki nowym kreacjom, aby podkreślić ich wyjątkowość.

Boucheron Singulier fot. materiały prasowe

Wyrafinowany i graficzny szmaragdowy szlif symbolizuje Place Vendôme, jeden z kultowych kodów Maison, gdzie w 1893 Frédéric Boucheron stał się pierwszym znaczącym współczesnym jubilerem, który przeniósł się na Plac pod numerem 26, naprzeciwko wysokiej kolumny z brązu. Od tego czasu, podobnie jak Double Gadroon i Clou de Paris, szmaragdowy szlif stał się integralną częścią dziedzictwa Maison, które pomaga identyfikować jego kreacje.

Dziś to dziedzictwo zainspirowało Boucheron Fragrances do stworzenia nowego zapachu dla mężczyzn: Boucheron Singulier. Całkowicie zainspirowany tym kształtem o szlifie szmaragdowym, obecnie nieodłącznym podpisem Boucheron, swoją nazwę zawdzięcza samemu światu Maison: wyjątkowemu i ekskluzywnemu światu, budowanemu cierpliwie i z pasją, wzbogacanemu i reinterpretowanemu z każdym sezonem i każdym pokoleniem. Boucheron Singulier jest pod każdym względem zaproszeniem do wyruszenia w nową podróż do samego serca Maison, gdzie tradycja nigdy nie przestaje łączyć się z nowoczesnością, dając początek kreacjom, które są echem swoich czasów. Celem Boucheron Singulier jest przekształcenie tego świata w odważny i zrównoważony zapach, w którym tradycyjny aromatyczny akord drzewny, klasyczny element w perfumiarstwie, został ponownie wyobrażony z nowoczesnością i współczesnym duchem.

Boucheron Singulier, ultranowoczesna i wyrafinowana aromatyczno-drzewna woda perfumowana

Boucheron Singulier został stworzony przez Caroline Dumur wokół legendarnego w perfumiarstwie drewna: cedru, który dodaje kompozycji struktury i ujawnia jej złożoność zapachową w połączeniu z innymi akordami i składnikami.

Już od pierwszych nut ujawnia świeży i żywy aspekt, który podkreśla orzeźwiający akord owoców cytrusowych i jagód jałowca. Te żywe, korzenne nuty ujawniają intensywnie aromatyczny charakter kompozycji, podkreślony przez trio lawendy, szałwii muszkatołowej i geranium. Razem dodają energii żywicznej i prawie dymnej stronie cedru, tej, która nadaje drzewnemu zapachowi cały swój urok. Aby wzmocnić jego głębię i gęstość, do kompozycji dołączają dwa równie kultowe gatunki drewna – paczula i wetyweria. W połączeniu ujawniają pełne bogactwo cedru: magnetyczne, ponadczasowe, a jednocześnie niezwykle współczesne.

„Ten aromatyczny, drzewny zapach jest zbudowany wokół cedru. Zapach ten reprezentuje moją wizję nowej klasyki, pozostając jednocześnie nowoczesnym. Wykorzystałam dwie cechy cedru, aby podkreślić kremowe oblicze tego składnika, jak również jego subtelnie dymną stronę, która doskonale łączy się z aromatycznymi nutami szałwii i lawendy. To tak, jakbym ubrała to wspaniałe drewno w wiele różnych odcieni błękitu. Bawiłam się też dwoma rodzajami paczuli mieszając jej esencję z healingwoodTM, co nadaje nucie prawdziwego wyrafinowania.” Caroline Dumur.

Niesamowity flakon Boucheron, w każdym szczególe inspirowany kultowym Place Vendôme

Solidny i wyrafinowany flakon Boucheron Singulier czerpie inspirację z charakterystycznych elementów Place Vendôme i zamyka w sobie paryskiego ducha Maison, skupiając jego esencję i styl aż do najmniejszych szczegółów.

Ten półprzezroczysty szklany flakon ubrany jest w głęboki i gęsty błękit, kolor cenny dla Boucheron, który można znaleźć w wielu kreacjach Maison. Na jego ramionach umieszczono metalową płytkę w kolorze srebra, która doskonale podkreśla ścięte krawędzie flakonu. Ich projekt ucieleśnia idealny prostokąt o szmaragdowym szlifie, jednym z najbardziej ikonicznych znaków Boucheron. Na wskroś męski, cylindryczny, błyszczący czarny korek również nawiązuje do kodów jubilerskich, a na jego szczycie widnieje logo Kolumny Vendôme niczym znak rozpoznawczy.

BOUCHERON SINGULIER Eau de Parfum 100ml – 429 zł; Douglas Polska

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.