Billy the Kid – nowy serial twórcy Wikingów

Billy the Kid to ośmioodcinkowy serial przedstawiający życie amerykańskiego rewolwerowca, który został okrzyknięty jednym z najsłynniejszych przestępców Dzikiego Zachodu. Produkcja zadebiutowała 12 czerwca na platformie Viaplay.

Billy The Kid fot. materiały prasowe

W główną rolę w serialu Billy The Kid wcielił się brytyjski aktor Tom Blyth (Robin Hood, Benediction, The Gilded Age).

„Billy to dla mnie wymarzona rola. Jako dziecko uwielbiałem czytać o nim i jego rówieśnikach ze Dzikiego Zachodu. Budzili we mnie bunt i uczyli, jak być nieustraszonym. Oczywiście nie zawsze mieli rację, ale zawsze się za czymś opowiadali. Billy wierzył, że trzeba walczyć z tyranią i korupcją, nawet jeśli to oznaczało, że trzeba się postawić, naruszyć status quo, narazić się na ostracyzm, czy popełnić przestępstwo. Historia Billy’ego żyje w nas do dziś.” – powiedział Blyth.

Ośmioodcinkowy dramat romantyczny Michaela Hirsta (‘Wikingowie’, ‘Dynastia Tudorów’) pokazuje historię mężczyzny, który dorastał w świecie bezprawia i przemocy. Mimo to starał się traktować wszystkich ludzi jak równych sobie, jednak w Nowym Meksyku nieustannie dochodziło do konfliktów między wieloma grupami wyznaniowymi i rasowymi, roszczącymi sobie prawo do przebywania w tym miejscu. Oprócz Toma Blytha, w serialu będziemy mogli zobaczyć m.in. Daniela Webbera (‘The Punisher’) i Eileen O'Higgins (‘Brooklyn’).

Fabuła toczy się pod koniec XIX wieku. Serial pokazuje, że mimo powszechnej opinii - Billy nie był zimnokrwistym mordercą napadającym na pociągi czy banki, ale charyzmatycznym rewolwerowcem, który przypadkiem znalazł się w samym środku waśni między dwoma gangami. Mając 15 lat był już osobą publiczną, której losy śledziły wszystkie lokalne gazety. Był bohaterem artykułów częściej niż większość amerykańskich polityków i urzędników państwowych. Mimo że jego życie skończyło się przedwcześnie, jego legenda krążyła po świecie jeszcze przez długie lata po domniemanej śmierci - o ile rzeczywiście zmarł mając 21 lat. Plotki głoszą, że wykorzystał pogłoski o swoim rzekomym zgonie jako drogę ucieczki ze świata przemocy i nienawiści, zmienił tożsamość i przeniósł się wraz z ukochaną do Meksyku.

Z nowojorskich slumsów, przez Badlands w Nowym Meksyku, po Dziki Zachód – serial opowiada o życiu, doświadczeniach i charakterze Billy’ego, który mimo trudności nauczył się czytać, liczyć, był uprzejmy i odnosił się do kobiet z szacunkiem, pozostając twardym, odważnym i charyzmatycznym mężczyzną. To pierwszy serial XXI wieku, który uczłowiecza niesławnego banitę. Widzowie nie tylko zobaczą jego sytuację z innej perspektywy, ale również zrozumieją motywy, ambicje i marzenia.

Serial Billy The Kid można obejrzeć wyłącznie na platformie viaplay.pl