[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

Bike Maraton Wisła - relacja z zawodów

Podczas gdy niektórzy rozpływają się od samej temperatury, inni walczą na górskich zboczach z rywalami i własnymi słabościami. Tak było podczas tegorocznego Bike Maratonu w Wiśle - przeczytaj sam.

Upał był - choć nie taki jak rok temu. Góry były - niby te same, a jednak znów dało się z okolicznych tras wycisnąć coś nowego. I było trudno - tylko tyle i aż tyle.

W Wiśle czuło się już wakacje i było widać, że ten beskidzki kurort szykuje się na najazd turystów i urlopowiczów, ale najpierw czas na najazd kolarzy.

REKLAMA

24, 45 i 61 km - tyle mieliśmy do przejechania w Wiśle. Na dystansie GIGA do pokonania było ponad 2700 km przewyższenia i po raz pierwszy od długiego czasu, sporo dobrych zawodników nie zmieściło się w limicie czasu, a walka na dystansie MEGA trwała dla niektórych do godziny 19:00.

MINI było stosunkowo szybkie, ale do bardzo łatwych na pewno nie należało. Mateusz Mucha pokonał dystans w nieco ponad godzinę i znów był pierwszy. Na drugim miejscu Krzysztof Kuczyński, a na trzecim Paweł Pięta. Kobiety: 1. Izabela Dudek, 2. Dorota Szul, 3. Patrycja Wichary.

Na dystansie MEGA było z czym walczyć i to zarówno jeśli chodzi o kilometry, przewyższenia, temperaturę, jak i rywalizację w peletonie. Jako pierwszy wpadł na metę wyraźnie ucieszony Gracjan Krzemiński, który urwał się rywalom i mógł zasłużenie cieszyć się ze zwycięstwa. Na miejscu drugim znalazł się Mateusz Zoń, a na trzecim Tomasz Dygacz. Pierwsza kobieta na mecie to Joanna Ignasiak, druga to Magdalena Wojtyła, a trzecia Monika Strychar. Różnica między pierwszą i drugą zawodniczą wynosiła około minuty - tak jak w przypadku mężczyzn, choć strata trzeciej zawodniczki było już większa.

Na dystansie GIGA działo się sporo, a emocje zapowiadało pojawienia się doskonale czującego się u siebie teamu JBG, który zdominował podium w elicie mężczyzn. Zwyciężył Adrian Brzózka, przed Mariuszem Michałkiem i Patrykiem Piaseckim. Zawodnicy solidarnie i planowo pracowali na trasie na swój sukces, nie ułatwiając przy tym oczywiście zadania konkurencji.

W elicie kobiet najtwardsze z najtwardszych okazały się dwie zawodniczki: Anna Sadowska, która zajęła miejsce pierwsze i druga na mecie Aneta Imielska.

Bike Maraton w Wiśle się zadomowił i snujemy już wspólne plany na przyszły rok. Lokalizacja tej edycji gwarantuje odpowiedni poziom trudności tras, a co za tym idzie wysoki sportowy poziom rywalizacji, atrakcyjne miejsce przyciąga widzów i uczestników, a góry wokół dają sporo możliwości do wprowadzania na trasy nowych wariantów.

Miasteczko zawodów w Wiśle rozciąga się na sporym obszarze - od amfiteatru po pl. Hoffa, zahaczając po drodze o park, w którym odbywał się Dziecięcy Bike Maraton. Na wszystko było miejsce - kręcił się serwis Fenwicks, w cieniu drzew dawał wytchnienie bufet, tuż obok pasta party i parking rowerowy oraz myjki.

Dekoracje na głównym placu wśród wystawców EXPO, partnerów i sponsorów. Wokół lody, zimne napoje, ciepłe dania i oscypki. Tłum kibiców na starcie, oklaski na mecie...Stoiska sponsorów i wystawców hulały cały dzień: Auto Spectrum - dealre marki Ssang - Yong zapraszał do swych nowych samochodów, Hotel Podium z Wisły fundował krioterapię i badania wydolnościowe  oraz pobyty w Wiśle, był Taurus, Etixx, Quest, a hotel Kolejarz Best For You nagradzał pobytami w Ustroniu zwycięzców klasyfikacji OPEN na dystansie MEGA.

Aktywny Weekend w Wiśle dobiegł końca - niedziela po Bike Maratonie należała do biegaczy górskich, którzy wystartowali w kolejnej edycji serii Runner's World Super Biegu. Tym razem był to II Wiślański Półmaraton Górski i Wiślańska Dziesiątka.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij