Bike Maraton Wisła - relacja z zawodów

Podczas gdy niektórzy rozpływają się od samej temperatury, inni walczą na górskich zboczach z rywalami i własnymi słabościami. Tak było podczas tegorocznego Bike Maratonu w Wiśle - przeczytaj sam.

Upał był - choć nie taki jak rok temu. Góry były - niby te same, a jednak znów dało się z okolicznych tras wycisnąć coś nowego. I było trudno - tylko tyle i aż tyle.

W Wiśle czuło się już wakacje i było widać, że ten beskidzki kurort szykuje się na najazd turystów i urlopowiczów, ale najpierw czas na najazd kolarzy.

24, 45 i 61 km - tyle mieliśmy do przejechania w Wiśle. Na dystansie GIGA do pokonania było ponad 2700 km przewyższenia i po raz pierwszy od długiego czasu, sporo dobrych zawodników nie zmieściło się w limicie czasu, a walka na dystansie MEGA trwała dla niektórych do godziny 19:00.

MINI było stosunkowo szybkie, ale do bardzo łatwych na pewno nie należało. Mateusz Mucha pokonał dystans w nieco ponad godzinę i znów był pierwszy. Na drugim miejscu Krzysztof Kuczyński, a na trzecim Paweł Pięta. Kobiety: 1. Izabela Dudek, 2. Dorota Szul, 3. Patrycja Wichary.

Na dystansie MEGA było z czym walczyć i to zarówno jeśli chodzi o kilometry, przewyższenia, temperaturę, jak i rywalizację w peletonie. Jako pierwszy wpadł na metę wyraźnie ucieszony Gracjan Krzemiński, który urwał się rywalom i mógł zasłużenie cieszyć się ze zwycięstwa. Na miejscu drugim znalazł się Mateusz Zoń, a na trzecim Tomasz Dygacz. Pierwsza kobieta na mecie to Joanna Ignasiak, druga to Magdalena Wojtyła, a trzecia Monika Strychar. Różnica między pierwszą i drugą zawodniczą wynosiła około minuty - tak jak w przypadku mężczyzn, choć strata trzeciej zawodniczki było już większa.

Na dystansie GIGA działo się sporo, a emocje zapowiadało pojawienia się doskonale czującego się u siebie teamu JBG, który zdominował podium w elicie mężczyzn. Zwyciężył Adrian Brzózka, przed Mariuszem Michałkiem i Patrykiem Piaseckim. Zawodnicy solidarnie i planowo pracowali na trasie na swój sukces, nie ułatwiając przy tym oczywiście zadania konkurencji.

W elicie kobiet najtwardsze z najtwardszych okazały się dwie zawodniczki: Anna Sadowska, która zajęła miejsce pierwsze i druga na mecie Aneta Imielska.

Bike Maraton w Wiśle się zadomowił i snujemy już wspólne plany na przyszły rok. Lokalizacja tej edycji gwarantuje odpowiedni poziom trudności tras, a co za tym idzie wysoki sportowy poziom rywalizacji, atrakcyjne miejsce przyciąga widzów i uczestników, a góry wokół dają sporo możliwości do wprowadzania na trasy nowych wariantów.

Miasteczko zawodów w Wiśle rozciąga się na sporym obszarze - od amfiteatru po pl. Hoffa, zahaczając po drodze o park, w którym odbywał się Dziecięcy Bike Maraton. Na wszystko było miejsce - kręcił się serwis Fenwicks, w cieniu drzew dawał wytchnienie bufet, tuż obok pasta party i parking rowerowy oraz myjki.

Dekoracje na głównym placu wśród wystawców EXPO, partnerów i sponsorów. Wokół lody, zimne napoje, ciepłe dania i oscypki. Tłum kibiców na starcie, oklaski na mecie...Stoiska sponsorów i wystawców hulały cały dzień: Auto Spectrum - dealre marki Ssang - Yong zapraszał do swych nowych samochodów, Hotel Podium z Wisły fundował krioterapię i badania wydolnościowe  oraz pobyty w Wiśle, był Taurus, Etixx, Quest, a hotel Kolejarz Best For You nagradzał pobytami w Ustroniu zwycięzców klasyfikacji OPEN na dystansie MEGA.

Aktywny Weekend w Wiśle dobiegł końca - niedziela po Bike Maratonie należała do biegaczy górskich, którzy wystartowali w kolejnej edycji serii Runner's World Super Biegu. Tym razem był to II Wiślański Półmaraton Górski i Wiślańska Dziesiątka.

WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

Kolejna legenda od marki Montblanc : Legend Red Eau de Parfum

Z okazji 10 rocznicy powstania legendarnego zapachu – ikony -  Montblanc Legend Eau de Toilette, marka Montblanc przedstawia nową propozycję dla Panów, tym razem w śmiałej czerwieni – Montblanc Legend Red Eau de Parfum.

PROMOCJE

60-lecie Jamesa Bonda: OMEGA i Daniel Craig świętowali wspólnie w Londynie

Szwajcarska firma zegarmistrzowska OMEGA była gospodarzem odświętnego wieczoru w Londynie z okazji 60-lecia filmowej premiery Jamesa Bonda. Gościem honorowym wydarzenia był Daniel Craig.

PROMOCJE

Black Friday w DR SMILE

Proste zęby i piękny uśmiech za cenę długiego, uciążliwego i kosztownego leczenia? Tak już było. Cyfrowa rewolucja nie ominęła nawet ortodoncji, a w Polsce zmieniło się wszystko, odkąd na rynku obecny jest DR SMILE.

PROMOCJE

Certina została oficjalnym partnerem Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym

Certina z radością i dumą ogłasza ponowne zaangażowanie w biegi narciarskie: Wraz z rozpoczęciem nadchodzącego sezonu szwajcarski producent zegarków obejmie na 4 lata rolę oficjalnego partnera w zakresie pomiaru czasu podczas Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym. Otwarcie sezonu zawodów narciarskich najwyższej klasy odbędzie się 25 listopada 2022 roku w miejscowości Ruka w Finlandii. To pierwszy etap całej serii weekendów poświęconych wyścigom, w których rywalizować będą ze sobą zespoły damskie, męskie i mieszane – i w których Certina zapewni niezawodną precyzję!

REKLAMA