Bike Maraton Wisła czyli jazda w Beskidach

Męski, wymagający, dla twardzieli. Nie, to nie boks ani rugby, lecz kolarstwo górskie.A jeśli mowa o kolarstwie górskim to tylko Bike Maraton w Wiśle. Sprawdź, jak zapowiadają się tegoroczne zmagania na lesistych zboczach.

Stało się. Rok minął szybko i znów pora na ściganie w Beskidzie Śląskim. Znów Bike Maraton wystartuje z gościnnej Wisły i mamy nadzieję, że nękające nas w latach poprzednich tropikalne temperatury tym razem trochę odpuszczą.

Plac Hoffa już od piątku 17 czerwca zamieni się więc w centrum kolejnej rowerowej przygody - pamiętajcie - biuro zawodów będzie otwarte już dzień przed zawodami od 16:00 do 21:00. Warto odebrać pakiet startowy już w piątek, bo wiślańska edycja Bike Maratonu zawsze ściąga na start sporo amatorów MTB. W sobotę biuro i zapisy ruszają ponownie od godziny 8:00, a cały czas można zapewnić sobie start w tej edycji drogą elektroniczną.

Na trasach tegorocznego Bike Maratonu w Wiśle będzie trochę zmian względem lat ubiegłych - wszystko po to aby zawody stały się jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej atrakcyjne. Na pewno będzie to kolejny prawdziwy górski maraton i to nie tylko z nazwy. Będzie więcej odcinków technicznych, kosztem długich i niebezpiecznych zjazdów.

Po takich właśnie edycjach w Polanicy - Zdroju i Wałbrzychu nie można przecież za bardzo hamować. Niech Beskid Śląski pokaże na co go stać.

Dystans MINI tradycyjnie będzie najłatwiejszy i najkrótszy. Tym razem będzie miał 24 km, a suma przewyższeń wyniesie 870 m. Organizatorzy promują dystans MINI jako dostępny dla każdego - w sam raz na rodzinną rowerowo - górską przygodę. Choć oczywiście pamiętać należy, że ścigamy się jednak w górach.

Dystans MEGA to dystans średni - wymagający, zwłaszcza w Wiśle. Tu do przejechania będzie 46 km, a przewyższenia sięgną 2000 m. I w końcu GIGA - zawsze najdłuższy i najtrudniejszy. Tu mamy "tylko" 64 km, ale suma przewyższeń to 2700 m!

Trasa będzie wiodła przez Trzy Kopce, zawita na moment do Brennej, a potem na Stary Groń, Hołcynę i Grabową. Meta oczywiście w centrum Wisły.

Równolegle z Bike Maratonem miasto Wisła przygotowało szereg atrakcji i niespodzianek dla mieszkańców i turystów i na pewno warto tam zajrzeć podczas najbliższego weekendu.

Bike Maraton wyruszy z centrum Wisły w sobotę o godz. 11:00, a już pół godziny później rozpoczniemy rywalizację w Dziecięcym Bike Maratonie. Dzień po Bike Maratonie zapraszamy na II Górski Wiślański Półmaraton i Wiślańską "10" - dwie kolejne okazje do górskiego biegania. W tym roku bieg został włączony do cyklu Runner's World Super Bieg i razem z Bike Maratonem tworzy Aktywny Weekend w Wiśle.

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA