Bike Maraton Sobótka. Rozgrzewka przed finałem

Tym razem ślężański Bike Maraton wyruszy ze stadionu miejskiego w Sobótce. Tam będzie też meta, miasteczko wyścigu i biuro zawodów. Przedostatnia edycja Bike Maratonu 2020 odbędzie się 10 października, a dystans GIGA wystartuje o godz. 10:00.

Bike Maraton 2020 Bike Maraton 2020

Wszyscy doskonale pamiętamy, że Bike Maraton w Sobótce miał być finałem cyklu, ale w tym roku nic nie jest takie jak zazwyczaj i nic nie jest tak jak sobie zaplanowano. Miękinia, która tradycyjnie miała gościć huczne rozpoczęcie sezonu musiała się poddać, jak my wszyscy, wiosennej kwarantannie i organizatorzy cyklu postanowili z inauguracji uczynić zakończenie. Wielki finał Bike Maratonu w Miękini odbędzie się więc 17 października. Tydzień wcześniej – ściganie w Sobótce.

Bike Maraton definitywnie wyjeżdża już z gór, ale w tym zwariowanym sezonie górskiego ścigania było naprawdę sporo. Sobótka ze swoją trasą w Masywie Ślęży powinna być miłym pożegnaniem z górami, bo potem wszyscy już będziemy myślami w Miękini.

Dystans GIGA (72 km) poprowadzony będzie na dwóch rundach i bardzo dokładnie objedzie i spenetruje cały masyw Ślęży. Ostro najeżony profil tego wyścigu pokazuje przewyższenie sięgające 2400 m. MEGA to też kawał wyścigu – 50 km i prawie 1600 m w pionie.

Będzie trochę jazdy góra – dół także na dystansie CLASSIC (28 km i 850 m przewyższeń), a dystans FUN (19 km, 580 m) do bufetu na 10 km będzie miał trudniej, a potem już całkiem łatwo i przyjemnie.

Nie da się ukryć – Bike Maraton 2020 zbliża się do końca, a jeszcze nie tak dawno zastanawialiśmy się czy w ogóle wystartuje. Wydaje się, że tegoroczna, niespodziewana inauguracja w Szklarskiej Porębie była dosłownie wczoraj, a przecież ścigaliśmy się tam na początku lipca. Bardzo dużo się w czasie tych wszystkich miesięcy działo, a kumulacja startów była spora, choć wydawało się, że sezon będzie stracony. Udało się dopasować do epidemicznej rzeczywistości i bezpiecznie przeprowadzić wszystkie tegoroczne Bike Maratony.

Jeśli chcemy bezpiecznie dojechać do końca – stosujmy się nadal do zaleceń i obostrzeń. Pamiętajmy o maseczkach w sektorach startowych, w biurze zawodów i wszędzie tam gdzie nie możemy zachować bezpiecznego dystansu od innych. Dbajmy o nich i o siebie.

Dzień po Bike Maratonie odbędzie się w Sobótce przedostatnia edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Finał – również tydzień później - w Miękini.

10 października spotykamy się na Bike Maratonie w Sobótce!

Więcej na https://bikemaraton.com.pl

WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

60-lecie Jamesa Bonda: OMEGA i Daniel Craig świętowali wspólnie w Londynie

Szwajcarska firma zegarmistrzowska OMEGA była gospodarzem odświętnego wieczoru w Londynie z okazji 60-lecia filmowej premiery Jamesa Bonda. Gościem honorowym wydarzenia był Daniel Craig.

PROMOCJE

Black Friday w DR SMILE

Proste zęby i piękny uśmiech za cenę długiego, uciążliwego i kosztownego leczenia? Tak już było. Cyfrowa rewolucja nie ominęła nawet ortodoncji, a w Polsce zmieniło się wszystko, odkąd na rynku obecny jest DR SMILE.

PROMOCJE

Certina została oficjalnym partnerem Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym

Certina z radością i dumą ogłasza ponowne zaangażowanie w biegi narciarskie: Wraz z rozpoczęciem nadchodzącego sezonu szwajcarski producent zegarków obejmie na 4 lata rolę oficjalnego partnera w zakresie pomiaru czasu podczas Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym. Otwarcie sezonu zawodów narciarskich najwyższej klasy odbędzie się 25 listopada 2022 roku w miejscowości Ruka w Finlandii. To pierwszy etap całej serii weekendów poświęconych wyścigom, w których rywalizować będą ze sobą zespoły damskie, męskie i mieszane – i w których Certina zapewni niezawodną precyzję!

PROMOCJE

Garmin Instinct Crossover – analogowy zegarek z inteligentnymi funkcjami

Nowa technologia RevoDrive™, wbudowane aplikacje sportowe, szeroki wachlarz funkcji monitorowania zdrowia i aktywności, a do tego ładowanie solarne. To nowy, lepszy standard hybrydowego smartwatcha.

REKLAMA