REKLAMA

Bieg po Nowe Życie - nowy projekt online

Bieg po Nowe Życie - społeczna inicjatywa wsparcia polskiej transplantologii wystartował z nowym projektem internetowym.

To telewizyjna audycja, którą nazwaliśmy "Trójka z Plusem". Audycja wyjątkowa, bowiem tworzona przez osoby po przeszczepieniu dla osób po przeszczepieniu. Jakie jest założenie internetowych spotkań? W każdym z nich trzy osoby po przeszczepieniu stawiają pytania Plusowi, czyli "bawią"się w reporterów - Plusem będzie osoba związana z medycyną transplantacyjną, ale nie tylko.

Będą także osoby znane z ekranów telewizyjnych, które wspierają ideę przeszczepiania i dawstwa narządów. Wszystkich przepytamy, będzie poważnie, wzruszająco, ale i trochę śmiesznie - mamy nadzieję, że będą to takie spotkania trudny czas walki z epidemią. – tłumaczy Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób po przeszczepieniu, które w dobie pandemii są grupą szczególnie zagrożoną i wymagającą wsparcia – dodaje. 

Na początek pytania zostały zadane profesorowi Zbigniewowi Włodarczykowi - wybitnemu transplantologowi, dziekanowi Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, a przy okazji przyjacielowi wszystkich osób po przeszczepieniu. W rolę reporterów wcielili się: Adriana Szklarz - kobieta z męskim sercem, Tomasz Zieliński - 9 lat po przeszczepie wątroby i Jan Stępniak - 13 lat po przeszczepie nerki.  

Audycję można oglądać na FB Biegu po Nowe Życie: https://www.facebook.com/biegponowe/posts/2991604530896865

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA