[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Będzie jedna ładowarka do wszystkich komórek?

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby wszystkie telefony komórkowe można ładować, używając jednej i tej samej ładowarki? Być może wkrótce będzie to możliwe dzięki działaniom podjętym przez... ONZ.
Czy nie byłoby wspaniale, gdyby wszystkie telefony komórkowe można ładować, używając jednej i tej samej ładowarki? Być może wkrótce będzie to możliwe dzięki działaniom podjętym przez... ONZ.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), jedna z organizacji wyspecjalizowanych ONZ, zatwierdziła pod koniec października standard, który ma umożliwić stworzenie uniwersalnej ładowarki dla wszystkich telefonów komórkowych.

REKLAMA

Projekt UCS (Universal Charger Solution) ma nie tylko ułatwić życie użytkownikom, którzy będą mogli podładować swoją komórkę przy użyciu dowolnej ładowarki - przyjęto bowiem, że standardem będzie powszechnie już stosowana wtyczka mini-USB. Ma także pomóc w ochronie środowiska, gdyż w specyfikacji UCS określono wymagania dotyczące efektywności energetycznej tego sprzętu. Zmniejszy się również liczba ładowarek, które trafiają na wysypiska śmieci - eksperci szacują, że co roku wyrzucamy ok. 51 tys. ton niepotrzebnych już zasilaczy do telefonów.

Co prawda, producenci telefonów nie muszą stosować się do propozycji ITU, jednak wielu z nich zainteresowało się projektem UCS, a przynajmniej jeden z nich - koncern Sony Ericsson - już zadeklarował, że jego produkty będą zgodne z nowym standardem. Uniwersalne ładowarki i dostosowane do nich telefony komórkowe mają się pojawić na rynku w przyszłym roku.

MH

Wróć do Newsroomu

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij