Beach Ball Tour 2010: znamy mistrzów Polski

Triumfem Rafała Szternela i Damiana Wojtasika zakończył się Beach Ball Tour 2010, czyli mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. BBT to impreza o największej randze sportowej w kraju, w której udział biorą najlepsi zawodnicy w rankingu PZPS.

Sport Mega Marketing
Beach Ball Tour 2010 (fot. Sport Mega Marketing)

Turnieje eliminacyjne, które miały wyłonić finalistów tegorocznych mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, odbywały się od początku lipca na plażach Ustki, Krynicy Morskiej, Ustronia Morskiego i Kołobrzegu. Ostatecznie do finału rozgrywanego przez trzy dni w Niechorzu, na przemian w słońcu i deszczu, zakwalifikowane zostały 24 pary z największym dorobkiem punktowym w rankingu PZPS.

Zdobywcami tytułów mistrzowskich zostali Rafał Szternel i Damian Wojtasik, którzy w meczu finałowym pokonali w tie breaku Rafała Matusiaka i Tomasza Sińczaka 2:1. Pierwszego seta po zaciętej walce zwyciężyli Matusiak i Sińczak 19:21, jednak w kolejnym późniejsi triumfatorzy cyklu nie dali im szans, wygrywając 21:13.

W trzecim, decydującym secie przewaga Szternela i Wojtasika była wyraźnie widoczna od samego początku starcia. Obaj siatkarze zdobywali punkty seriami, a Matusiak z Sińczakiem byli momentami bezradni. Nie pomogła im nawet przerwa medyczna. To Szternel i Wojtasik rządzili na boisku, a publiczność gromkimi brawami nagradzała ich efektowne akcje, dzięki którym wygrali tego seta aż 15:5.

Brązowe medale MP powędrowały do Grzegorza Klimka i Dominika Witczaka, którzy w decydującym o ostatnim miejscu na podium spotkaniu pokonali 2:0 (21:15, 21:14) Mateusza Radojewskiego i Marcina Melnarowicza.

Złote medale oraz puchary nowym mistrzom Polski wręczył Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zdobywcy drugiego miejsca puchary i medale otrzymali z rąk Konstantego Tomasza Oświęcimskiego, posła na sejm RP, a brązowe medale wręczył Robert Skraburski, wójt gminy Rewal.

Relacje z poszczególnych meczów, wywiady z zawodnikami i gośćmi oraz tabela wyników znajduje się na stronie www.radiopolskasiatkowka.pl.

Men's Health był patronem medialnym cyklu Beach Ball Tour 2010.

MH

Zobacz również:
REKLAMA