REKLAMA

Polski kolarz najszybszy w Himalajach

Polski kolarz, Bartosz Huzarski, pobił utrzymujący się od 5 lat rekord Christopha Kluge w podjeździe na przełęcz Khardung La, jednej z najwyżej położonych dróg dostępnych dla samochodów w Himalajach (5359 m). W pobiciu rekordu na trasie wyścigu Catching Breath pomagały SUV-y marki ŠKODA: KAROQ i KODIAQ.

Bartosz Huzarski pobija rekord w Himalajach Bartosz Huzarski pobija rekord w Himalajach

W wyścigu Catching Breath wziął udział czteroosobowy zespół kolarzy, pochodzących z różnych krajów i z różnych środowisk. Wszyscy zawodnicy – Polak, Włoch, Szwedka i Hiszpan, mieli jeden wspólny cel – zdobyć Khardung La i pobić dotychczasowy rekord Christopha Kluge z 2012 roku, który jest odnotowany w aplikacji STRAVA i wykorzystywany przez wielu sportowców do mierzenia i porównywania swoich osiągnięć. 

 

Trasa wyścigu dokładnie odzwierciedlała przejazd Christopha Kluge i była niezwykle wymagająca. Pierwsze 30 kilometrów wiodło przez drogę asfaltową, ale najtrudniejsze było ostatnie 10 kilometrów, kiedy zapasy energii kolarzy po pokonaniu stałego stromego podjazdu były już poważnie nadszarpnięte. Na dodatek zmieniła się nawierzchnia – zamiast asfaltu pod kołami rowerów i towarzyszących im samochodów marki Skoda były już tylko luźne skały, kurz i dziury. Podczas podjazdu kolarze musieli zmagać się nie tylko z podjazdem, złą nawierzchnią i rozrzedzonym powietrzem. Nawet pogoda była przeciwko nim – rozpętała się burza śnieżna. Kolarze na szczęście nie byli sami. Wyposażona w specjalny sprzęt SKODA KAROQ wskazywała im, jak blisko/daleko są od rekordu Kluge, pokazując jego tempo, które na trasie służyło jako punkt odniesienia. Drugi czterokołowy pomocnik - ŠKODA KODIAQ, pełnił rolę pojazdu-asystenta, przewożąc butle z tlenem oraz cały niezbędny sprzęt. 

 Zobacz, jak to wyglądało:

Tym, który zwyciężył wyścig i pobił 3-godzinny rekord Christophera Kluge był weteran Tour de France i emerytowany zawodowy kolarz, założyciel akademii kolarstwa Bartosz Huzarski. Bartosz pobił poprzedni rekord trasy o prawie 30 minut. Pokonał burze śnieżne w warunkach ubogiego w tlen powietrza i ukończył wyczerpującą, 40-kilometrową trasę Khardung Law w 2 godziny 36 minut i 16 sekund. Gratulujemy wyczynu!

 Bartosz Huzarski pobija rekord w Himalajach

ŠKODA to marka napędzająca rowery. Historia firmy rozpoczęła się od dwóch kółek i dlatego dziś ŠKODA wspiera rowerową aktywność w Polsce i na świecie. Jednym z działań ŠKODY jest strona WeLoveCycling.pl, na której marka pomaga pasjonatom w doskonaleniu jazdy, podpowiada, jak dobrać wyposażenie i jak  bezpiecznie jeździć na rowerze. Na portalu znaleźć można też nowości z kolarskiego świata, porady i inspiracje.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA