AutoMapa 6: do celu szybciej i bez korków

Wreszcie koniec nerwowego zastanawiania się podczas jazdy, czy po drodze będą korki i jak najlepiej je ominąć. Nowa AutoMapa 6 z systemem AutoMapa Traffic wyznacza trasę podróży w taki sposób, byś nie marnował podczas przejazdu ani minuty.
AutoMapa - automapa.pl
Najnowsza AutoMapa 6 wyposażona jest w systemem inteligentnego lokalizowania korków AutoMapa Traffic. (fot. automapa.pl)

Aplikacja AutoMapa Traffic, w którą wyposażono dostępną już w sprzedaży AutoMapę 6, to system inteligentny. Z każdym kolejnym dniem i każdą godziną wie więcej nie tylko o statystyce ruchu drogowego, ale również o bieżącej sytuacji na drodze. Dane o natężeniu ruchu gromadzone są już od ponad roku z kilkunastu niezależnych źródeł.

Ważną ich część stanowią informacje przekazywane anonimowo on-line przez użytkowników AutoMapy. Dzięki temu AutoMapa Traffic dysponuje szczegółowym obrazem sytuacji drogowej całej Polski i wie, jak zmienia się ruch uliczny w zależności od dnia i godziny naszej podróży.

"W listopadzie przekroczyliśmy łączną liczbę 450 tys użytkowników AutoMapy. Znaczna ich część włączyła w programie anonimowe przesyłanie danych o ruchu drogowym już od kwietnia. Wkrótce po publikacji AutoMapy 6 spodziewamy się jeszcze silniejszego zainteresowania w miarę poznawania zalet AutoMapa Traffic. A im wiecej użytkowników korzysta z systemu tym dokłaniejsze i szybsze informacje o korkach AutoMapa im udostępnia" - wyjaśnia Janusz M. Kamiński - szef marketingu i PR AutoMapy.

Użytkownicy AutoMapy posiadający urządzenia z dostępem do Internetu mogą, dzięki AutoMapa Traffic, korzystać zarówno ze statystycznych informacji o ruchu drogowym, jak i danych pobieranych w trybie on-line. Juz wkrótce pojawi się również specjalny program wspomagający szybką wymianę danych z serwerem AutoMapa Traffic dla urządzeń nie posiadających możliwości połączenia z Internetem.

AutoMapa 6 działa w oparciu o najdokładniejsze mapy Polski i 44 krajów Europy przygotowane przez firmy Geosystems Polska i NAVTEQ. Dostępne już wcześniej informacje o 500 najniebezpieczniejszych strefach drogowych w Polsce, ponad 15 tysiącach przejazdów kolejowych, miejscach kontroli drogowej i fotoradarach zastały wzbogacone o najpełniejszą w Polsce bazę ograniczeń prędkości.

AutoMapa 6 zawiera blisko 16 tysięcy znaków początku i końca terenu zabudowanego, kilkadziesiąt tysięcy znaków ograniczeń prędkości, z czego ponad 20 tysięcy zlokalizowanych na drogach międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich oraz znaki ograniczeń w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Radomiu. Dzięki znakom ograniczenia prędkości AutoMapa na bieżąco informuje z jaką dopuszczalną prędkością kirowca może poruszać się na danym odcinku drogi. 

AutoMapa 6 to również najbogatsza na rynku baza Użytecznych Punktów (POI). Tak duża liczba punktów (ponad 470 tysięcy) wymagała nowego sposobu ich organizacji. Użyteczne Punkty są teraz prezentowane w formie hierarchicznego drzewa kategorii POI synchronizowanego z serwisem www.miplo.pl. Cennym uzupełnieniem jest nowa funkcja Miplo Pics, dzięki której możliwe jest wyświetlanie zdjęcia wraz z krótkiem opisem Użytecznego Punktu.

AutoMapa 6 pozwala także na konwersję śladu GPS do formatu KML używanego do wizualizacji trójwymiarowych danych przestrzennych m.in. w Google Earth. Kompatybilność z Google Earth jest krokiem w stronę połączenia AutoMapy z popularnymi źródłami informacji przestrzennej oraz internetowymi zasobami serwisów YouTube czy Panoramio.

Wszyscy zarejestrowani użytkownicy systemu nawigacji AutoMapa posiadający ważną subskrybcję mogą już zainstalować najnowszą wersję tego oprogramowania - AutoMapę 6. Program można pobrać ze strony www.automapa.pl.

MH

Wróć do Newsroomu

REKLAMA