[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

AutoMapa 6: do celu szybciej i bez korków

Wreszcie koniec nerwowego zastanawiania się podczas jazdy, czy po drodze będą korki i jak najlepiej je ominąć. Nowa AutoMapa 6 z systemem AutoMapa Traffic wyznacza trasę podróży w taki sposób, byś nie marnował podczas przejazdu ani minuty.
Najnowsza AutoMapa 6 wyposażona jest w systemem inteligentnego lokalizowania korków AutoMapa Traffic. (fot. automapa.pl)
Aplikacja AutoMapa Traffic, w którą wyposażono dostępną już w sprzedaży AutoMapę 6, to system inteligentny. Z każdym kolejnym dniem i każdą godziną wie więcej nie tylko o statystyce ruchu drogowego, ale również o bieżącej sytuacji na drodze. Dane o natężeniu ruchu gromadzone są już od ponad roku z kilkunastu niezależnych źródeł.

Ważną ich część stanowią informacje przekazywane anonimowo on-line przez użytkowników AutoMapy. Dzięki temu AutoMapa Traffic dysponuje szczegółowym obrazem sytuacji drogowej całej Polski i wie, jak zmienia się ruch uliczny w zależności od dnia i godziny naszej podróży.

"W listopadzie przekroczyliśmy łączną liczbę 450 tys użytkowników AutoMapy. Znaczna ich część włączyła w programie anonimowe przesyłanie danych o ruchu drogowym już od kwietnia. Wkrótce po publikacji AutoMapy 6 spodziewamy się jeszcze silniejszego zainteresowania w miarę poznawania zalet AutoMapa Traffic. A im wiecej użytkowników korzysta z systemu tym dokłaniejsze i szybsze informacje o korkach AutoMapa im udostępnia" - wyjaśnia Janusz M. Kamiński - szef marketingu i PR AutoMapy.

REKLAMA

Użytkownicy AutoMapy posiadający urządzenia z dostępem do Internetu mogą, dzięki AutoMapa Traffic, korzystać zarówno ze statystycznych informacji o ruchu drogowym, jak i danych pobieranych w trybie on-line. Juz wkrótce pojawi się również specjalny program wspomagający szybką wymianę danych z serwerem AutoMapa Traffic dla urządzeń nie posiadających możliwości połączenia z Internetem.

AutoMapa 6 działa w oparciu o najdokładniejsze mapy Polski i 44 krajów Europy przygotowane przez firmy Geosystems Polska i NAVTEQ. Dostępne już wcześniej informacje o 500 najniebezpieczniejszych strefach drogowych w Polsce, ponad 15 tysiącach przejazdów kolejowych, miejscach kontroli drogowej i fotoradarach zastały wzbogacone o najpełniejszą w Polsce bazę ograniczeń prędkości.

AutoMapa 6 zawiera blisko 16 tysięcy znaków początku i końca terenu zabudowanego, kilkadziesiąt tysięcy znaków ograniczeń prędkości, z czego ponad 20 tysięcy zlokalizowanych na drogach międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich oraz znaki ograniczeń w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Radomiu. Dzięki znakom ograniczenia prędkości AutoMapa na bieżąco informuje z jaką dopuszczalną prędkością kirowca może poruszać się na danym odcinku drogi. 

AutoMapa 6 to również najbogatsza na rynku baza Użytecznych Punktów (POI). Tak duża liczba punktów (ponad 470 tysięcy) wymagała nowego sposobu ich organizacji. Użyteczne Punkty są teraz prezentowane w formie hierarchicznego drzewa kategorii POI synchronizowanego z serwisem www.miplo.pl. Cennym uzupełnieniem jest nowa funkcja Miplo Pics, dzięki której możliwe jest wyświetlanie zdjęcia wraz z krótkiem opisem Użytecznego Punktu.

AutoMapa 6 pozwala także na konwersję śladu GPS do formatu KML używanego do wizualizacji trójwymiarowych danych przestrzennych m.in. w Google Earth. Kompatybilność z Google Earth jest krokiem w stronę połączenia AutoMapy z popularnymi źródłami informacji przestrzennej oraz internetowymi zasobami serwisów YouTube czy Panoramio.

Wszyscy zarejestrowani użytkownicy systemu nawigacji AutoMapa posiadający ważną subskrybcję mogą już zainstalować najnowszą wersję tego oprogramowania - AutoMapę 6. Program można pobrać ze strony www.automapa.pl.

MH

Wróć do Newsroomu

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij