Akcja MH: Podziel się sprzętem!

Masz w domu nieużywany sprzęt treningowy? Nie pozwól, aby się marnował. Weź udział w akcji MH i podaruj go ludziom, którym pomoże wrócić nie tylko do formy, ale i do normalnego życia - podopiecznym łódzkiego ośrodka leczenia uzależnień Monar.
Tish1 2012/shutterstock.com
fot. Tish1 2012/shutterstock.com

Artur Bryński ma 23 lata i jest absolwentem resocjalizacji. Od dłuższego czasu uczestniczy w różnego rodzaju wolontariatach i jest stażystą w łódzkim ośrodku profilaktyki i terapii uzależnień Monar. Choć sam pochodzi z dobrze radzącej sobie rodziny, nie ustrzegł się w swoim młodym życiu poważnych kłopotów - będąc pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek samochodowy. To zdarzenie wstrząsnęło nim do tego stopnia, że postanowił radykalnie zmienić swoje życie.

Jemu pomógł MH, on pomaga innym

"Bardzo pomogła mi w tym lektura Men's Health - opowiada Artur. - Dzięki wam zacząłem regularnie ćwiczyć, co pomogło mi zapanować nad stresem i zaakceptować siebie. Byłem zakompleksionym chłopakiem, ale dzięki wzorcom z waszego magazynu wziąłem się do pracy nad sobą".

Ale Artur nie myśli dzisiaj tylko o sobie. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenia, stara się pomagać innym. Pracując w łódzkim ośrodku Monar przy ul. Tuszyńskiej 106, współuczestniczy w resocjalizacji i przywracaniu do normalnego życia podopiecznych tego ośrodka.

Ćwiczenia fizyczne są dla podopiecznych ośrodka Monar szczególnie ważne, bo nie tylko pozwalają im odzyskać formę, ale i wrócić do społeczeństwa.

"Nie jest to wielka placówka. Zamieszkuje ją obecnie dziesięcioro leczących się pacjentów. Dla każdego obecnego i byłego pacjenta jest miejscem, gdzie mogą zasięgnąć pomocy społeczności terapeutycznej i specjalistów. Liczba podopiecznych ośrodka z różnych powodów często się zmienia. Jest to miejsce dla osób zmotywowanych i oczekujemy od nich intensywnej pracy" - wyjaśnia Artur.

W tej chwili w ośrodku realizowany jest nowy program, który ma na celu "wyleczenie" i "uzdrowienie" ludzi w dość krótkim czasie - zaledwie pół roku. Artur, który dzięki Men's Health zrozumiał, jak ważne dla zdrowia człowieka jest dbanie o sprawność fizyczną, postanowił wzbogacić ten program o elementy treningu fizycznego.

Przez trening do społeczeństwa

"Podopieczni, którzy trafiają do Monar, w pierwszym okresie pobytu zaczynają tyć. Często w planach leczenia, które sobie tworzą wraz z terapeutami, mają różne ćwiczenia, ale są one mało urozmaicone: brzuszki, pompki... - wyjaśnia Artur. - Tymczasem trening pomaga im nie tylko uniknąć otyłości, ale i wrócić później do społeczeństwa. Ćwiczenia pozwalają naszym podopiecznym zaakceptować siebie i podnoszą ich samoocenę. Dzięki nim uczą się także regularności i konsekwentnego dążenia do celu, stawiania czoła trudnościom i przezwyciężania własnych słabości, co przyda im się, gdy już będą musieli żyć i pracować samodzielnie".

Dlatego Artur postanowił stworzyć dla nich prawdziwą siłownię. Znalazł już dla niej odpowiednie miejsce w swojej placówce. "Dysponujemy 40 metrami kwadratowymi wolnej przestrzeni. Nie jest to wiele, pomieszczenie trzeba wyremontować, chciałbym je również rozbudować, ale na to na razie nie ma pieniędzy" - mówi Artur.

Nie ma również pieniędzy na to, co jest najważniejsze - wyposażenie sali treningowej. "Potrzebny jest przede wszystkim podstawowy sprzęt do treningu siłowego: ławeczki, sztanga, hantle, jakiś atlas, odważniki do 150 kg... - wylicza. - Przydałaby się również bieżnia, rowerek lub orbitrek, piłki i maty do ćwiczeń, lustro, może sprzęt elektroniczny do słuchania muzyki relaksacyjnej".

Hantle od MH na dobry początek

Dlatego Artur zwrócił się o pomoc do Men's Health, który pomógł mu, kiedy on sam potrzebował wsparcia. Za naszym pośrednictwem apeluje do wszystkich, którzy mają niepotrzebny sprzęt sportowy, aby przekazali go za darmo łódzkiemu ośrodkowi.

"Pomysł stworzenia w ośrodku leczenia uzależnień siłowni z prawdziwego zdarzenia i wykorzystania jej w terapii osób starających się wyjść z nałogu i wrócić do normalnego życia wydaje nam się doskonały. Zaangażowanie Artura w ten projekt robi na nas wielkie wrażenie i trzymamy kciuki za jego powodzenie - mówi Rafał Stańczak, dyrektor działu marketingu wydawnictwa Motor-Presse Polska, wydawcy Men's Health. - Liczymy, że Czytelnicy MH wesprą to ambitne przedsięwzięcie. Motor-Presse Polska postanowiło na dobry początek przekazać łódzkiemu Monarowi zestaw hantli, odzież sportową oraz darmową prenumeratę magazynu Men's Health".
 

Jeśli i Ty dysponujesz sprzętem treningowym, którego nie używasz, nie pozwól, aby się marnował - skontaktuj się z Arturem Bryńskim mailowo ([email protected]), telefonicznie (534 900 041) lub przez Facebooka (profil Artura) i przekaż go łódzkiemu ośrodkowi leczenia uzależnień Monar.


Liczymy na to, że wkrótce będziemy mogli poinformować, iż dzięki waszej pomocy siłownia już działa!

MH

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA