Acqua di Parma - włoski styl życia

Acqua di Parma to włoska marka z przeszło stuletnią historią, wyróżniająca się produkcją prawdziwych arcydzieł włoskiego rzemiosła. Marka została założona w 1916 roku, z biegiem lat stając się prawdziwą ikoną wartości skoncentrowanych wokół włoskiego stylu życia, pasji do piękna, dbałości o szczegóły i nowoczesnej interpretacji luksusu. 

Aqua di Parma Aqua di Parma

Elegancka i prestiżowa kolekcja Blu Mediterraneo od Acqua di Parma, to ekspresja naturalnego krajobrazu, gdzie sztuka, natura i kultura spotykają się w wyjątkowej harmonii. To niepowtarzalna sygnatura Morza Śródziemnego. Gwiazdą kolekcji Blu Mediterraneo jest Arancia di Capri, zapach który powstał z inspiracji jedną z najpopularniejszych włoskich wysp, Capri. To zdecydowanie najbardziej znany, światowy symbol włoskiego regionu śródziemnomorskiego. Świetlista, odprężająca, słoneczna kosmopolityczna wyspa, która oferuje idealne życie: spokojne długie spacery wśród pięknych krajobrazów, wszechobecny zapach cytrusów i kąpiele w szmaragdowym morzu. 

Arancia di Capri to woda toaletowa o relaksacyjnych właściwościach. Sercem zapachu jest tu słodka pomarańcza w połączeniu z włoskimi cytrusami – mandarynką i limonką. Kompozycję wzbogacają nuty karmelu, kardamonu i piżma w bazie. Relaksujące właściwości Arancia di Capri polegają na zastosowaniu w kompozycji olejków eterycznych ze śródziemnomorskich cytrusów. Aby odtworzyć słoneczną atmosferę odczuwaną podczas wycieczek po rejonie Capri, Acqua di Parma wykorzystuje wszystko to, co najlepsze z natury. Aby uzyskać olejki eteryczne, skórka świeżych owoców jest tłoczona na zimno. Aby zachować intensywność esencji, owoce zbiera się, gdy są prawie dojrzałe.