REKLAMA

AZTORIN Kite Challenge - zakończono kolejne zawody Pucharu Polski w kitesurfingu!

W dniach 26 – 28 lipca rozegrano AZTORIN Kite Challenge, zawody w kitesurfingu, zaliczane do punktacji Pucharu Polski.

Słoneczna aura i silny wiatr sprzyjały zawodnikom przez 3 dni zawodów w Rewie i pozwoliły na rozegranie wszystkich zaplanowanych konkurencji. Rewa jako  jeden z najlepszych spotów do uprawiania kiteboardingu w Polsce, a nawet na świecie, i tym razem okazała się świetnym wyborem do organizacji kolejnego przystanku Pucharu Polski. Czyste i zadbane plaże gminy Kosakowo zapełniły się na ten weekend turystami, którzy przez cały czas śledzili to co działo się w strefie zawodów.

Pierwszego dnia zawodów zostało rozegranych 9 wyścigów konkurencji Formuła Kite Open, do której zgłosiło się 6 zawodniczek i 12 zawodników. Co warte odnotowania, połowa z nich reprezentowała najmłodszą kategorię – U16. Spośród kobiet bezkonkurencyjna była Julia Damasiewicz – wygrała wszystkie wyścigi, które udało się jej ukończyć. Należy także wspomnieć o Poli Gajzler, która debiutowała podczas tych zawodów, pływała bardzo stabilnie i z wyścigu na wyścig zmniejszała odległość dzielącą ją od bardziej doświadczonych koleżanek. Wśród mężczyzn najlepszy był Jakub Jurkowski, który pozostawił w tyle swoich rywali, w tym utytułowanego zawodnika Błażeja Ożoga.

REKLAMA

Kolejną piątkową konkurencją był Freestyle, który wzbudzał duży entuzjazm kibiców, jako najbardziej widowiskowa konkurencja.

Przy wietrze stabilnie wiejącym z północnego wschodu rozpoczęli rywalizację młodzicy i juniorzy w kategorii U14 i U18. Po nich wystąpiły zawodniczki kategorii Women, a następnie zawodnicy kategorii Open Man.

Poziom w kategorii U14 był bardzo wyrównany. Po dwóch heatach eliminacyjnych do finału zakwalifikowali się: Krzesimir Przybyłowski, Maksymilian Bernacki, Marcel Stępniewski i Bartosz Włodarczyk. Zwyciężył Krzesimir, a za nim kolejno uplasowali się Maksymilian, Bartosz i najmłodszy uczestnik finału – Marcel.

W kategorii Freestyle U18 do finału awansował Bartek Włodarczyk, Krzesimir Przybyłowski, Oskar Zawadowicz i Oskar Cholewiński. Zdecydowanym zwycięzcą tej kategorii został Oskar Cholewiński, drugi był Krzesimir Przybyłowski, a trzeci Oskar Zawadowicz.

W sobotę wiał wiatr ze wschodu o sile ok. 18 węzłów. W tych warunkach rano udało się dokończyć rywalizację w kategorii Freestyle Women i Freestyle Men. Zdecydowaną zwyciężczynią wśród Pań została Kasia Lange. Miała najlepszy przejazd finałowy, w którym wykonała aż 3 triki z lądowaniem do blinda. Na drugim miejscu uplasowała się Gosia Kołacz, która próbowała nawiązać walkę z Kasią, lądując między innymi raley do blinda. Trzecią pozycję zajęła Martyna Konkel. Na koniec przyszedł czas na heaty finałowe mężczyzn. Tu zwycięzcą został Mateusz Włodarczyk, lądując kilka różnych handle passów, w tym dwa ze stylowymi grabami. Pokonał jednego z faworytów tej kategorii, Marka Rowińskiego oraz dwóch zawodników z Rewy – Rafała Hoca i Daniela Witkowskiego.

Po rozegraniu konkurencji Freestyle do zmagań ruszyli zawodnicy klasy Twin Tip Race U14 i Formuła Kite Open. W TTR zwyciężył, bez niespodzianek, Jan Koszowski.

Ostatniego dnia zawodnicy zmierzyli się jeszcze w dodatkowej konkurencji - Best Trick Freestyle – dostarczając publiczności emocjonujących wrażeń na zakończenie rywalizacji.

Szczególne podziękowania należą się sponsorowi tytularnemu tej edycji zawodów, marce AZTORIN, która wspiera tą dyscyplinę sportu od wielu lat.

Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali najnowsze modele zegarków Aztorin, których dystrybutorem jest firma Apart. Linia sportowych zegarków AZTORIN to świetna propozycja dla miłośników aktywnego trybu życia i amatorów sportów.

Warto wspomnieć, że tegoroczna oferta Aztorin, powiększyła się też o nowości. Każda z kolekcji Classic, Casual, Sport czy Sport Limited wzbogaciła się o nowe propozycje, które wyróżnia ciekawy design i wysokie parametry techniczne.

Pozostali sponsorzy zawodów to firma motoryzacyjna Ford Polska, dystrybutor światowej klasy sprzętu do kitesurfingu firmy Duotone oraz ION, którzy również ufundowali nagrody dla zwycięzców. Skrzydeł jak zawsze dodawał Red Bull.

Goście specjalni - znani aktorzy i dziennikarze uczyli się kitesurfingu pod okiem profesjonalistów z rewskiej szkółki Aloha.

Przed nami jeszcze Ford Focus Active Challenge, ostatni w tym roku etap Pucharu, podczas którego zostaną również rozegrane Mistrzostwa Polski.

Zawodników, kibiców i wszystkich miłośników kiteboardingu zapraszamy do Pucka, w dniach  15 - 18 sierpnia!

Szczegóły znajdziecie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/fordkitecup

oraz na stronach:

www.aztorin.comwww.apart.pl/zegarki/Aztorin

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA