60-lecie Jamesa Bonda: OMEGA i Daniel Craig świętowali wspólnie w Londynie

Szwajcarska firma zegarmistrzowska OMEGA była gospodarzem odświętnego wieczoru w Londynie z okazji 60-lecia filmowej premiery Jamesa Bonda. Gościem honorowym wydarzenia był Daniel Craig.

Omega fot. materiały prasowe

Dwadzieścia pięć wyprodukowanych przez EON Productions filmów inspirowanych światem opisanym w powieściach Iana Fleminga tworzy unikalne dziedzictwo w historii kinematografii. Zegarki OMEGA stanowią kluczowy element stylu słynnego agenta 007, od filmu GoldenEye z 1995 roku. To wtedy, nagrodzona Oscarem kostiumografka, Lindy Hemming wyposażyła Bonda w model Seamaster Diver 300M, pamiętając o zawodowym rodowodzie super szpiega w brytyjskiej marynarce wojennej.

Nawiązując do tego bogatego dziedzictwa OMEGA zorganizowała wyjątkowy, inspirowany tematyką szpiegowską wieczór w sekretnej lokalizacji. Atrakcją wieczoru była ekscytująca inscenizacja oparta o jedną z przygód Jamesa Bonda. Wydarzenie było prawdziwym hołdem dla 007. Przestrzeń zdominowały rekwizyty z planów filmowych i gadżety prosto z laboratorium Q. Nie zabrakło także kompletnej kolekcji zegarków Jamesa Bonda od OMEGI.

Wśród nich znalazły się także dwa najnowsze czasomierze Seamaster Diver 300M, stworzone specjalnie z okazji okrągłego jubileuszu.

Raynald Aeschlimann, Prezydent i Dyrektor Generalny OMEGA powiedział: „Nasza partnerska współpraca z EON Productions oraz marką Jamesa Bonda to coś zupełnie wyjątkowego w świecie zegarmistrzowskim. To dla nas okazja, aby zaprezentować naszą kreatywność i nieco swobodniejsze podejście i jednocześnie podkreślić jakość, styl oraz niezawodność naszych zegarków. Uwielbiamy noce takie jak ta, gdy nasza współpraca tętni pełnią życia!”

Jednym z bohaterów wieczoru był Daniel Craig, który pięciokrotnie wcielał się w rolę 007. Ambasador OMEGA jest jedocześnie wielkim miłośnikiem zegarków marki. Komentując wydarzenie powiedział: „Praca z OMEGA podczas wszystkich filmów, począwszy od Casino Royale, była dla mnie wielką przyjemnością. James Bond to postać, która zawsze sięga po to co najlepsze. Dla mnie zawsze wydawało się naturalne, że nosi coś tak pięknego i godnego zaufania, jak OMEGA.”

W londyńskich uroczystościach wzięło udział wielu znakomitych gości, w tym producent serii filmów o Bondzie, Michael G. Wilson, aktorzy Alisha Boe, KJ Apa, Hayley Atwell, Gugu Mbatha-Raw, Will Poulter, Stefano Accorsi i Lovi Poe oraz twórca treści Jacob Rott.

WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.