REKLAMA

5 powodów, dla których warto kupić wrześniowy numer MH

We wrześniowym MH postanowiliśmy zmierzyć się z fenomenem dyktatury influencerów, którzy tak skutecznie pochłaniają naszą uwagę, czas i pieniądze...

MH 09/2018 MH 09/2018
Żyjemy w czasach Wielkiej Ściemy, co dla trzeźwo myślących facetów może być nie lada wyzwaniem. Chyba po raz pierwszy w dziejach stanęliśmy na taką skalę oko w oko z dyktaturą influencerów, którzy mówią nam, co mamy jeść, w co mamy się ubierać, jak mamy wyglądać i co mamy myśleć. Oczywiście to są zapędy i cele każdej dyktatury – stworzyć nowy, wspaniały świat z nowymi, wspaniałymi ludźmi – ale jeszcze nigdy w rękach naprawiaczy świata nie znalazło się tyle narzędzi do perswazji i przekonywania.

Dzięki mediom społecznościowym każdy z influencerów jest w zasadzie jednym wielkim nadajnikiem, który samodzielnie wypełnia wszystkie możliwe częstotliwości i zasięgi. Skończyło się proszenie w stacjach telewizyjnych o skręcenie marnej „setki” – teraz to stacje biegają za infl uencerami i podbijają ich status gwiazd. Podobnie jest z prasą – nie tylko kolorową. Tak oto kręci się ten świat, w którym jedni utwierdzają drugich w ich wspaniałości, a drudzy rewanżują się pierwszym tym samym – proste, prawda?

W tym numerze MH przyglądamy się temu zjawisku dociekliwie. Zwłaszcza dwa obszary radosnej działalności influencerów (może w końcu ktoś ich spolszczy na „wpływowców”?) wzbudziły nasze zainteresowanie: mięśnie i dieta. O tym, jak z przerzucania żelastwa można zrobić biznesową żyłę złota (czego zresztą zazdrościmy) i jak zrobić drugą żyłę ze zdrowotnego ekstremizmu – czytaj superfoodsów i innych dietetycznych szaleństw (tego nie zazdrościmy). Zachęcamy do umysłowej samoobrony, bo inaczej przyjdzie nam, normalnym, zamieszkać z przyjaciółmi na bezludnej wyspie.

1. Mięśnie kontra Instagram

Oto wcielenie współczesnych alchemików, którzy potrafili, dzięki social mediom, zamienić żelazo w złoto. Pozazdrościć kasy i rzeźby, ale z drugiej strony, czy bycie postacią wykreowaną od A do Z przez cwaniaków od marketingu to jest to?

2. Iluzja zdrowia

Youtuberki, influencerki, instagramerki, blogerki, fejsbukerki i wszystkie inne "erki" przekonują do diety fit. Na zdrowie, ale bez nas.

3. Workout Master

Kilkuset polskich facetów walczyło o tytuł Workout Master i przyszłą współpracę z fi rmą Puma oraz naszym magazynem. Z tych świetnych gości wybraliśmy razem trzech i zapewniamy, że zobaczycie się z nimi jeszcze niejeden raz.

4. Męskie kanapki

Pokazujemy kanapkowy raj: świetne węgle, jeszcze lepsze tłuszcze i cała fura białka.

5. Technologia

Tym razem trochę o jedynym w swoim rodzaju dronie oraz sprzęcie do ASG. Czemu? Bo przewaga Air Soft Gun nad paintballem polega na tym, że zakładasz sprzęt niczym komandos i strzelasz z replik najlepszej broni, a nie z czegoś, co przypomina syfon od umywalki.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA