30 lat modelu Nuptse North Face!

The North Face świętuje 30 lat Nuptse, ponownie prezentując Original 1992 Silhouette w nowej jubileuszowej kolekcji. Kurtka 92 Retro Anniversary Nuptse zawiera oryginalne wzory z '92 roku z detalami inspirowanymi jej genezą.

North Face Nuptse 2022 mat. prasowe North Face

The North Face wprowadził na rynek 92 Retro Anniversary Nuptse w trzech kultowych kolorach i wzorach inspirowanych katalogiem The North Face Fall 1992, aby uczcić 30 rocznicę serii.

W ożywionym z archiwalnych projektów, okolicznościowym modelu 92 Nuptse znajduje się oryginalny kołnierz oraz dodatkowa przegroda, naszywka z 1992 roku na prawym rękawie, wewnętrzny panel z okładką katalogu Fall 1992 i genezą powstania Nuptse, a całość w palecie kolorów inspirowanych katalogiem, w tym TNF Red, TNF Blue i nowy TNF Black 1992 Nuptse Print. 

North Face Nuptse 2022mat. prasowe North Face

"Pochodzenie oraz projekty The North Face zawsze stawiały na pierwszym miejscu konstrukcję przeznaczoną na najbardziej ekstremalne warunki, jednocześnie łącząc ją z funkcjonalnym stylem. To przyczyniło się do otrzymania pełnego zaufania od wszystkich odkrywców od ponad 55 lat. Nuptse trzyma się powyższych zasad wzornictwa za pomocą swojej ponadczasowości i jesteśmy dumni, że możemy uczcić 30. rocznicę modelu projektem, który doskonale odzwierciedla to, gdzie się on rozpoczął oraz gdzie jest dzisiaj." - Tim Hamilton, Global Creative Vice President w The North Face.

Kurtka The North Face Nuptse powstała w 1992 roku jako część przełomowego Expedition System - unikalnego systemu warstw zbudowanego z myślą o wysokich górach oraz przetestowanego przez naszych światowej klasy sportowców. Była to pierwsza kurtka, w której zastosowano innowacyjną, nową konstrukcję przegrody, która minimalizowała przemieszczanie się puchu i zwiększała ciepło. 

Nazwa Nuptse pochodzi od pasma górskiego w Himalajach na południowy zachód od Mount Everest. Poprawna tybetańska wymowa to "Nuptse", gdzie "Nup" oznacza zachód, a "Tse" szczyt. 

Od 1996 roku model pozostał w ofercie marki i wraz z czasem był na bieżąco udoskonalany, aby utrzymać się w trendach, jednocześnie oddając hołd swojej ikonicznej i nostalgicznej sylwetce. Jest on najczęściej wyszukiwanym produktem na stronie internetowej The North Face i rokrocznie pozostaje bestsellerem sezonu jesień/zima.

Niektóre z najważniejszych wydarzeń związanych z historią Nuptse:

1992: Nuptse debiutuje jako część Expedition System; zaprojektowana przez Ingrida Harshbarger’a.

1996: Nupste zostaje lekko unowocześniona, aby nadążyć za trendami, jednocześnie respektując swoją kultową i nostalgiczną sylwetkę.

2011: Pierwsza współpraca, w ramach której pojawia się Nuptse - Supreme® x The North Face® Nuptse Jacket - która nadal jest ulepszana i kultywowana. Znani celebryci, muzycy, twórcy czy ludzie kultury są w niej widywani. 

2016: Cały puch użyty w Nuptse posiada certyfikat Responsible Down Standard. 

2017: Wraz z naszą reedycją Nuptse z rocznika '96, powróciliśmy do pierwszych projektów modelu, aby uczcić jego pochodzenie i rozpocząć dyskusję o tym, jak nasze ikoniczne kurtki ewoluowały na przestrzeni lat.

2019: The North Face wprowadził na rynek pierwszą Nuptse pochodzącą w 100% z recyklingu.

2020: The North Face rozpoczyna pierwszą współpracę z Gucci, w której pojawia się Nuptse z 1992 roku.

Model dostępny od 30 listopada w wybranych sklepach The North Face na oraz na thenorthface.com 

92 Retro Anniversary Nuptse jest dostępny w trzech kolorach w cenie 350 EUR.

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA