3 kroki do bycia eko facetem

Z badań wynika, że to kobiety prowadzą bardziej ekologiczne życie – i to na wielu poziomach. Jednak współcześnie, dokonując wielu wyborów każdego dnia, polski mężczyzna może również do tego pułapu doskoczyć i tym samym zadbać o siebie oraz planetę.

4 banalne kroki do bycia eko facetem fot. materiały prasowe

Krok I

 Dokonując codziennej pielęgnacji – golenie, mycie zębów, prysznic – po prostu zakręć kran lub nabierz wody do kubka. Mydlisz się? Zastopuj wodę i odkręć ją ponownie po skończonej czynności. Dodatkowo, można stosować specjalne nakładki – tzw. perlatory, które skutecznie zmniejszają zużycie wody, bez odczuwalnego dla nas efektu. A z pewnością odczuwalnego dla planety. Nieregulowany dostęp do wody póki co wydaje się standardem. Jednak co, jeśli z czasem zacznie być luksusem? 

Krok II

Podczas godzinnej jazdy na rowerze można zgubić nawet do 800 kcal! Przesiadka na rower w mieście daje nie tylko kolejną szansę na dbanie o planetę, ale także płynie z niej wiele korzyści dla zdrowia: poprawa postawy ciała, silniejsze mięśnie, wydolniejsze serce, zdrowsze stawy i praktycznie zerowy ślad węglowy. A jak widzi to sama Ziemia? Zerowa emisja dwutlenku węgla to coś, z czym nie da się dyskutować.  

Krok III

Ponoć nic nie spada nam z nieba. Poza energią słoneczną, która jest darmowa. Panele fotowoltaiczne jako zielona energia to trend, który szturmem wszedł w naszą codzienność. Jak mówi Łukasz Studziński, prezes zarządu BuyPV: 

 - Dziś widzimy, że ci, którzy zainwestowali w fotowoltaikę rok lub dwa lata temu, dziś cieszą się ze swoich wyborów. A przecież zgodnie z prognozami ceny prądu będą wciąż rosły.  
Wychodząc takim oczekiwaniom naprzeciw, BuyPV.eu stale poszerza swoją ofertę oraz wprowadza nowe marki i produkty – dodaje Studziński.  
 
Nie trzeba od razu posiadać domu z wielkim dachem, żeby z takiej energii skorzystać. Rozwiązań jest kilka i to na każdą kieszeń.

Nasze małe codzienne wybory mają tak naprawdę globalne znaczenie. Zwłaszcza teraz, gdy zmiany klimatyczne odczuwalne są w każdym zakątku planety. Nie namawiamy – delikatnie sugerujemy.