[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

2012 Reebok Crossfit Games zakończone!

Najbardziej wszechstronni sportowcy na świecie walczyli o miano The Fittest on Earth. W międzynarodowych zawodach, których finał rozegrano w Kalifornii, wzięło udział blisko 70 tys. zawodników. Teraz i Ty możesz rzucić im wyzwanie.
Zwycięzcą tegorocznego finału Reebok CrossFit Games w imponującym stylu został Rich Froning Jr., po raz drugi z rzędu zdobywając tytuł The Fittest on Earth. (fot. Reebok)
Co trzeba zrobić, by zostać najbardziej wysportowanym facetem na świecie - The Fittest on Earth? To proste, chociaż niesamowicie trudne. Trzeba być silniejszym, szybszym, wytrzymalszym i dynamiczniejszym niż reszta i udowodnić to na Reebok CrossFit Games.

W tym roku chciało to zrobić na całym świecie ponad 70 tysięcy śmiałków, z czego 435 zakwalifikowało się do finału zawodów w Carson w Kalifornii, który odbył się w połowie lipca. Zawody trwały w sumie 4 dni i były trudniejsze niż niejedno szkolenie służb specjalnych.

REKLAMA
70 tys.uczestników walczyło w tym roku o miano najbardziej wysportowanego człowieka globu - The Fittest on Earth

Rywalizacja zaczęła się od swego rodzaju triathlonu (700 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i biegu na dystansie 11 km), stanowiącego jedynie przygrywkę do tego, co miało ich czekać w kolejnych konkurencjach. Było ich w sumie 14.Poniżej tylko jeden przykład:

 

Konkurencja 10 - chipper (na czas)
10 x przysiad ze sztangą 70 kg nad głową
10 x wskoki na podwyższenie
10 x thruster (przysiad ze sztangą z przodu z wyciśnięciem sztangi 61 kg nad głowę)
10 x zarzut siłowy sztangi 93 kg
10 x podnoszenie stóp do drążka w zwisie
10 x burpees (pompka z wyskokiem) + podciąganie na kółkach gimnastycznych
10 x podnoszenie stóp do drążka w zwisie
10 x zarzut siłowy sztangi 93 kg
10 x thruster (przysiad ze sztangą z przodu z wyciśnięciem sztangi 61 kg nad głowę)
10 x wskoki na podwyższenie
10 x przysiad ze sztangą 70 kg nad głową.

 

Najbardziej wysportowany człowiek na świecie w 2012 roku, Rich Froning Junior, zrobił to w 7 minut 6 sekund. To ćwiczenie najlepiej pokazuje, czym jest crossfit. To krótki, ale niesamowicie intensywny trening, który angażuje absolutnie wszystkie mięśnie do maksymalnego wysiłku, łączący w sobie wytrzymałość, siłę, elastyczność, moc, szybkość, koordynację ruchów, zwinność, równowagę, dokładność i odporność psychiczną. W plan ćwiczeń crossfitowych wchodzą między innymi biegi, pompki, podciągania, ćwiczenia ze sztangą, kattlebellem, wspinanie po linie, skakanka, rower, jednym słowem: wszystko.

To najszybciej rozwijająca się dyscyplina na świecie. W pierwszych zawodach zorganizowanych w 2007 r. wzięło udział 70 sportowców, a podczas finałowych zawodów 2012 Reebok CrossFit Games rywalizowało ze sobą już 435 zawodników. W 2010 roku zarejestrowanych na stronie internetowej sportowców było 4,5 tysiąca, w tym już 69 374.

 

 

Na czym dokładnie polega crossfit, możesz zobaczyć na stronie games.crossfit.com. Jak wygląda trening crossfitowy, możesz sprawdzić w tzw. boxach, które powstają jak grzyby po deszczu. Zapraszamy również na finał regionalnych zawodów Reebok Crossfit Fitness Championship, który już 15 września odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie.

Kto wie, może w przyszłym roku to właśnie Ty zostaniesz The Fittest on Earth!

R

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij