18. Bieg po Nowe Życie otwiera lato. Warto było czekać!

Bieg po Nowe Życie długo czekał na wiślański jubileusz. 10. edycja wydarzenia w Wiśle, a 18. w historii, mimo wielu przeciwności wraca w Beskidy, i co najważniejsze do znanej i lubianej formuły.

Bieg Po Nowe Życie Bieg po Nowe Życie

Na symbolicznej trasie marszu nordic walking wystąpią jak zawsze osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu czy mediów.

"Jubileusz z powodu pandemii będzie skromniejszy niż planowaliśmy, ale najważniejsze jest to, że możemy się spotkać i promować  idee, które przyświecają Biegowi po Nowe Życie – cieszy się Przemysław Saleta." – ambasador i współtwórca wydarzenia. "Pandemia dotknęła polską transplantologię, tak jak inne dziedziny medycyny. W 2020 roku we wszystkich ośrodkach transplantologicznych w Polsce przeszczepiono1180 narządów od zmarłych dawców. W 2019 roku były to 1473 narządy. Mówienie o transplantologii, przekonywanie i edukacja są potrzebne jak nigdy dotąd." – mówi Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie.

"Szykujemy się na przyjazd wielu znakomitych autorytetów z dziedziny transplantologii i nie tylko. Będą więc lekarze różnych specjalności i koordynatorzy transplantacyjni. Staramy się, by jak najszerzej były reprezentowane polskie ośrodki przeszczepiające narządy." – dodaje Pilarz.

18. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 12 czerwca o 12:00 na rynku w Wiśle.

 

Zobacz również: