REKLAMA

160. urodziny marki TAG Heuer

160 urodziny marki TAG Heuer świętuje okrągłą rocznicę re-edycją Heuer Carrera. Aby uczcić tę wyjątkową rocznicę, TAG Heuer przedstawił nowy czasomierz TAG Heuer Carrera 160 Years Silver Limited Edition – design z lat 60. XX wieku, napędzany zegarmistrzowską innowacyjnością prosto z XXI wieku.

W 1860 roku firma TAG Heuer - znana wówczas jako Heuer - została założona przez Edouarda Heuera w Saint-Imier w Szwajcarii. W ciągu ostatnich 160 lat wiele się zmieniło, ale zaangażowanie marki w innowacje i rozwój najnowocześniejszych dzieł zegarmistrzowskich pozostało niezmienne. W tym roku na szczególną uwagę zasługuje kolekcja TAG Heuer Carrera, która zawiera najbardziej eleganckie chronografy marki: kultowe, archiwalne zegarki, które przez dziesięciolecia utożsamiały wyścigowe dziedzictwo i odważnego ducha marki.

Aby rozpocząć rok świętowania, TAG Heuer przedstawia model TAG Heuer Carrera 160 Years Silver Limited Edition. Wyprodukowanych zostanie tylko 1860 sztuk. Czasomierz będzie dostępny dla klientów na całym świecie od czerwca 2020 r. W 1962 roku ówczesny CEO Jack Heuer usłyszał historię legendarnej Carrery Panamericana, jednego z najbardziej niebezpiecznych wyścigów na świecie. Jego uwagę przykuło słowo „carrera”, które w języku hiszpańskim oznacza drogę, wyścig, karierę i kurs: od razu wiedział, że będzie to idealna nazwa dla nowego zegarka.

REKLAMA

W następnym roku pierwsze chronografy sygnowane nazwą Heuer Carrera opuściły fabrykę. Jako miłośnik nowoczesnego i minimalistycznego designu, Jack Heuer chciał, aby estetyka chronografu Heuer Carrera była wyrazista, prosta i proporcjonalna – czyli posiadała cechy, które sprawiają, że zegarek jest idealny dla zawodowych kierowców, którzy muszą odczytać czas podczas szybkiego i przepełnionego adrenaliną wyścigu.

Słynny monochromatyczny model ze srebrną tarczą z 1964 r., z trzema licznikami w lazurowym kolorze i srebrną tarczą to doskonały wybór, aby uczcić 160. rocznicę urodzin marki. Ten model, często nazywany „2447S”, jest teraz ponownie wprowadzany na rynek wraz z aktualizacjami z XXI wieku. Nowy chronograf, wykonany ze stali nierdzewnej ma wiele elementów wspólnych z jego pierwowzorem, takich jak ponadczasowa, elegancka tarcza oraz polerowana obudowa i przyciski.

Jego kształt jest jednak nieco inny, a koperta zegarka mierzy teraz 39mm zamiast oryginalnych 36mm. Kolejną zmianą w stosunku do oryginału jest kształt środkowych wskazówek godzin i minut, które są teraz fasetowane i pokryte beżową powłoką SuperLuminova®. Nazwa Carrera i logo HEUER są umieszczone na tarczy, chronionej przez kopułowe, szafirowe szkło. To wszystko nadaje zegarkowi niepowtarzalny retro wygląd , przypominający oryginalny Heuer Carrera.

Model ten, prezentowany z czarnym paskiem ze skóry aligatora, jest limitowany do 1860 sztuk - to ukłon w stronę roku, w którym marka Heuer została założona - na kopercie wygrawerowano napis „One of 1860” i „LIMITED EDITION”. Przeprojektowany wahnik, widoczny przez szkiełko szafirowe, ozdobiony jest lakierowanym grawerem, który wyróżnia zegarek, jako wydanie jubileuszowe. Całość zamknięta jest w specjalnym, rocznicowym opakowaniu. Kompatybilny z mechanizmem Calibre Heuer 02.

Kolekcja TAG Heuer Carrera zawsze oferowała najbardziej zaawansowaną technologię. Być może najbardziej znaczącą różnicą między 2447S, a nowoczesnym modelem z limitowanej edycji jest rezerwa chodu czasomierza: model ten posiada mechanizm Heuer 02. Ta innowacja jest całkowicie Swiss-made i została wyprodukowana w manufakturze TAG Heuer w Chevenez Składa się ze 168 elementów, w tym koła kolumnowego i pionowego sprzęgła – elementów ulepszonego odmierzania czasu w chronografie oraz wysokiej jakości mechanizmów produkcyjnych - oferuje imponującą rezerwę chodu wynoszącą 80 godzin.

Odważna, innowacyjna i elegancka kolekcja TAG Heuer Carrera, początkowo zaprojektowana dla profesjonalnych kierowców, z pewnością ewoluowała od momentu jej wprowadzenia na rynek, ale jej związki ze światem sportów motorowych, niezależne myślenie, które utożsamia oraz reputacja bycia na najwyższym poziomie innowacji w branży będzie nadal napędzać tę linię czasomierzy.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA