13. Bieg po Nowe Życie już za nami. Wszyscy razem dla transplantologii

W Polsce nadal niektórzy ciężko chorzy pacjenci umierają dlatego, że w porę nie udaje się znaleźć dla nich nowych narządów. Wiele osób wspólnie działa po to, by to zmienić. W warszawskiej edycji Biegu po Nowe Życie na starcie stanęło 79 trzyosobowych sztafet. To rekord w ośmioletniej historii wydarzenia!

W sobotę 15 września w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się 13. już Bieg po Nowe Życie, wydarzenie, które wspiera polską transplantologię i pokazuje, że przeszczep narządu to dla najciężej chorych szansa na aktywne, normalne życie.

REKLAMA

Obok osób po przeszczepach, żyjących dawców takich jak Przemysław Saleta, ambasador i współtwórca Biegu, bokser i kick bokser, który przed laty oddał nerkę swojej córce Nicole oraz przedstawicieli partnerów w trzyosobowych sztafetach maszerujących z kijami do nordic walking pojawiły się jak zawsze znane osoby – aktorzy, artyści, sportowcy, dziennikarze, lekarze.

W strefie przy Pałacu Kultury i Nauki zaroiło się od gwiazd! Wystartowali m.in. Michał Żebrowski, Aleksandra Popławska, Michał Mikołajczak, Jolanta Fraszyńska, Wojciech Zieliński, Mariusz Jakus, Julia Wróblewska, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Marcin Rogacewicz, Piotr Głowacki, Mariusz Czerkawski, Jacek Kopczyński, Rafał Maserak, Ewa Błachnio, Małgorzata Potocka, Maciej Kurzajewski, Agnieszka Rylik, Krzysztof Wieszczek, Paulina Sykut – Jeżyna, Marcin Mroczek, Małgorzata Potocka, Michał Olszański, Szymon Wydra, Robert Sowa, Olga Kalicka.

REKLAMA