REKLAMA

12. Bieg po Nowe Życie

7 kwietnia odbędzie się 12. już Bieg po Nowe Życie, jedno z najważniejszych wydarzeń promujących polską transplantologię. Men's Health, Woman's Health i Runners World wspierają tę wspaniałą Inicjatywę!

bieg po nowe życie fot. Mat. prasowe
Gwiazdy maszerują z osobami po przeszczepach

Co każdy z nas, zwykłych ludzi może zrobić, by wspomóc ideę oddawania narządów? - Przede wszystkim, rozmawiajmy o tym. To dotyczy nie tylko przeszczepów od żywych dawców, ale także od dawców zmarłych. Niech nasi bliscy wiedzą, jakie mamy życzenie i czy chcemy po śmierci oddać swoje narządy, by uratować czyjeś życie. To bardzo ważne  - przekonuje profesor Andrzej Chmura, wybitny transplantolog, mentor i przyjaciel Biegu po Nowe Życie.

Bieg po Nowe Życie to inicjatywa społeczna, której celem jest edukacja w zakresie transplantacji narządów, która buduje społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechnia oświadczenia woli oraz promuje świadome dawstwo narządów W wydarzeniu biorą udział gwiazdy świata filmu, teatru, muzyki i sportu oraz osoby, które żyją dzięki przeszczepionym narządom. Maszerują w sztafetach z kijami do nordic walking. 7 kwietnia w Wiśle odbędzie się już 12. Bieg po Nowe Życie.

Pomysł wspiera wiele osób

Na trasie 7. Biegu po Nowe Życie zobaczymy miedzy innymi Przemysława Saletę,  Małgorzatę Potocką, Izabelę Zwierzyńską, Marcina Mroczka, Wojciecha Zielińskiego, Agnieszkę Kaczorowską, Andrzeja Pągowskiego, Ewę Kuklińską, Odetę Moro, Krzysztofa Wieszczka, Piotra Kupichę, Joannę Kuberską, Grzegorza Kotowicza, Artura Siódmiaka, Agnieszkę Rylik, Bartosza Obuchowicza, Michała Olszańskiego, Martę Kuligowską, Jerzego Mielewskiego, i wielu, wielu innych. Nie zapominajmy o tych, którzy dzięki nowym narządom dostali nowe życie – oni są sednem Biegu po Nowe Życie. Osoby po przeszczepach biorące udział w Biegu po Nowe Życie pokazują, że nie zmarnowały daru, jaki otrzymały. Żyją pełnią życia.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA