Pozycje seksualne: Yab-Yum

Seks tantryczny jest totalnym przeciwieństwem tak uwielbianego przez mężczyzn szybkiego numerku. Nie znaczy to jednak, że niewart jest Twojego zachodu. Pamiętaj, że prawdziwy mistrz ars amandi ma bardzo bogaty repertuar miłosnych trików.

Układ: Pozycja popularna wśród entuzjastów seksu tantrycznego. Co to takiego? W skrócie: rodzaj seksualnego zbliżenia, w którym główną rolę odgrywa duchowa bliskość dwojga ludzi. Moment kulminacyjny, czyli orgazm, schodzi w tym przypadku na dalszy plan – najważniejsza jest niespieszna celebracji jedności z partnerem.

REKLAMA

Takie podejście do erotyki stawia seks bliżej pozycji miłosnego sakramentu, niż spontanicznej zabawy. W skrócie: podążanie na szczyt może być równie przyjemne, co jego zdobycie. Pozycja Yab-Yum może brzmi egzotycznie, ale jest łatwa do wykonania. Ty siadasz na łóżku po turecku, a Twoja partnerka siada na Tobie, jednocześnie oplatając Cię nogami.

plus Zalety: Nie podnieci tak bardzo jak pozycje od tyłu i nie jest tak komfortowa jak klasyczny misjonarz, ale zapewni Wam poczucie absolutnej bliskości. Yab-yum zebrała dobre notowania w naszej seksualnej ankiecie – kobiety przyznały jej średnio 7,48, a mężczyźni 7,38 punktów w dziesięciostopniowej skali. To, że faceci nieco niżej cenią tę odmianę seksu może wynikać z faktu, że trudno w niej zaspokoić chęć pożerania kobiety wzrokiem. Bodźce wizualne stanowią przecież jeden z głównych składników męskiego pożądania.

minus Wady: Nie sprawdzi się w radosnym, spontanicznym i szybkim numerku. Pamiętaj jednak, że nic tak skutecznie nie obniża temperatury w sypialni, jak monotonia, więc czasem warto zwolnić tempo.

Zrób to lepiej: Wiemy, że trochę z tym przynudzamy, ale jeśli chcesz zasłużyć na miano wytrawnego kochanka, Twoje ręce i usta nie mogą pozostawać bezczynne. To idealna pozycja, by pieścić jej pośladki, uda i piersi.

Unikaj tej pozycji, gdy: Raczej nie nadaje się na jednonocną przygody, choć z drugiej strony jeśli chcesz się wykazać wyobraźnią, to czemu nie? Jeśli dziewczyna jest zafascynowana kulturą wschodu, może docenić taki pomysł. 

Sprawdź inne pozycje w w naszym leksykonie pozycji seksualnych.

  

REKLAMA