Pozycje seksualne: 69

Fakt, że nie potrafimy pohamować uśmiechu widząc lub pisząc liczbę 69 na co dzień świadczy dobrze o pozycji nazwanej własnie od ułożenia tych dwóch cyfr. W tym konkretnym przypadku popis dają głównie wargi i język, ale zapewniamy - to wystarczy.

Pozycje seksualne - 69

69

Układ: Twoja głowa ląduje w okolicach jej miednicy, a jej głowa w pobliżu Twojego penisa. Najczęściej to mężczyzna leży na dole, a kobieta na nim. Układ odwrotny jest niewygodny, bo facet jest zazwyczaj dużo cięższy.

plus Zalety: Twoja partnerka ma pełną kontrolę i swobodę, aby dobrze się Tobą zająć. Ty, rzecz jasna, odwdzięczasz się z pełną stanowczością mając stały dostęp do jej pochwy, łechtaczki i odbytu. Całkowicie wolne dłonie mogą jedynie pomóc w dotarciu do celu.

minus Wady: Ciężar leżącej na Tobie partnerki może w pewnych przypadkach powodować dyskomfort. Jej też nie zawsze musi być wygodnie: dziewczyna musi być na ogół wsparta na łokciach i kolanach. A to może powodować otarcia.

Zrób to lepiej: Ustalmy to raz na zawsze. Dla facetów, którzy w tej pozycji skupiają się wyłącznie na swojej przyjemności, jest w piekle zarezerwowane specjalne miejsce. Nie, nie za egoizm. Za robienie kurtyzany z logiki – jeśli zamierzasz być samolubem, zupełnie niepotrzebnie każesz jej się gimnastykować. Wygodniej by jej było po prostu zsunąć się po Tobie niżej, ale z głową w tę samą stronę.

Unikaj gdy: 69 ze względu na wielką intymność w zbliżeniu nie jest raczej polecane parom ‘poznającym’ siebie i swoje potrzeby. Nie jest też najlepszym wyjściem, jeśli Twoja dziewczyna nosi rozmiar XXL. Nie chcielibyśmy jednak generalizować, więc: do odważnych świat należy!

Sprawdź inne pozycje w w naszym leksykonie pozycji seksualnych.

REKLAMA