The Box – nowy serial twórców Rodziny Soprano i Prawa Ulicy

The Box to psychologiczny dramat kryminalny z elementami science fiction. Historia jest osadzona w Kansas City i śledzi losy Sharon Pici – policjantki, która ma obsesję na punkcie tajemniczego śledztwa.

The Box fot. materiały prasowe Viaplay

„The Box" to anglojęzyczna produkcja z międzynarodową obsadą. W serialu występują między innymi: Anna Friel („Sen Nocy Letniej", „Jestem Bogiem"), Peter Stormare („Fargo", „Skazany na śmierć"), Olivia Grant („Gwiezdny pył", „Wszystkie pieniądze świata") i Alexander Karim („Tyran, Prawnik").

Serial składa się z siedmiu odcinków. Nie widzieliśmy jeszcze wszystkich, ale nie będziemy ukrywać faktu, że produkcja kupiła nas już po pierwszej godzinie. Przekonujące aktorstwo, mroczny klimat i wciągająca historia – The Box ma wszystko, co powinien mieć dobry kryminał.

Reżyserią serialu zajął się Steve Shill – laureat nagrody Emmy, twórca takich hitów, jak „Prawo Ulicy", „Rodzina Soprano" czy „Dexter". „The Box" został wyprodukowany przez Viaplay Studios (NENT Group), przy wsparciu Night Train Studios.

The Box to jedna z pierwszych w pełni finansowanych przez NENT produkcji Viaplay Originals w języku angielskim. Od razu zakochaliśmy się w tym scenariuszu i chcieliśmy zatrudnić aktorów z najwyższej półki. Mamy ambicje, by tworzyć jeszcze więcej oryginalnych produkcji, a co za tym idzie, decydujemy się na coraz odważniejsze scenariusze, o ile historia jest oryginalna i warta opowiedzenia. Jestem dozgonnie wdzięczna całemu zespołowi, który stworzył tę fantastyczną produkcję w Sztokholmie w samym środku pandemii. To było duże wyzwanie, ale efekty mówią same za siebie! Widzowie mogą spodziewać się wielu emocji, nieoczekiwanych zwrotów akcji i bardzo dobrego aktorstwa" – Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer.

Premiera serialu odbędzie się w niedzielę 28 listopada na platformie Viaplay.

Zobacz również:
REKLAMA