Łukasz Kadziewicz na okładce październikowego Men's Health

Na naszą okładkę trafił tym razem Łukasz Kadziewicz. 178-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej przekonuje, że zawsze jest drugi mecz i nawet jeśli jednego dnia dostajemy od życia baty, następnego dnia możemy znowu stanąć do starcia. Wie, co mówi, bo robi to z perspektywy czterdziestolatka, który ma na koncie niezliczoną ilość zarówno zwycięstw, jak i porażek.

Łukasz Kadziewicz na okładce Październikowego numeru Men's Health fot. Kamil Majdański

Spór o maseczki – nosić czy nie nosić – przybiera na sile. Powiem od razu: ja noszę, gdzie każą, i nie czuję się wcale zniewolony czy odarty z moich praw obywatelskich. Po prostu przekonuje mnie argument lekarzy o większej niż moja wiedzy fachowej, że założenie maseczki w sklepie lub autobusie może uchronić kogoś słabszego przed chorobą i powikłaniami. Ci lekarze nie tłumaczą mi, jak ćwiczyć CrossFit, tylko mówią o sprawach, na których się nie znam - podobnie zresztą jak 95% społeczeństwa. W dodatku nie żądają cudów, bo co to w końcu za wysiłek założyć maseczkę na 10 minut wizyty w sklepie? Gdyby mnie przekonywali, że codzienne jedzenie smażonych cynaderek podziała zbawiennie, to bym się zastanawiał, ale tak?

REKLAMA

Porzućmy jednak te jałowe spory, tylko zachowujmy się tak, jakbyśmy chcieli, by inni zachowywali się wobec naszych babć i dziadków, czyli tych najsłabszych, których mamy chronić. W kontrze do tego wszystkiego, co za oknem, w październikowym numerze postawiliśmy na Siłę i Energię i przywracamy im właściwą pozycję na podium. W zasadzie, wraz z artykułem o naszym okładkowiczu, powinniśmy jeszcze wstawić na podium Charakter i tak też robimy.

Sami się przekonajcie, czy potrafilibyście zatrzymać swój życiowy rollercoaster, jak zrobił to Łukasz Kadziewicz. Artykuł o kawie, który znajdziecie w środku oprócz wielu innych, łączy ze sobą i Siłę, i Energię, ale przynosi też informacje niebagatelne. Oto bowiem kawa chroni naszą wątrobę, która, jak wiadomo, niesprawiedliwie jest tylko pojedynczym organem w odróżnieniu od nerek, płuc, jąder itp. Warto ją trzymać w formie, bo bardzo się w życiu przydaje. Trzymajcie się zdrowo.

Październikowy numer Men’s Health możesz już nabyć w kiosku lub natychmiast w kiosku wirtualnym TUTAJ.

Piotr Makowski

Zobacz również:
Na pierwszy rzut oka pytanie jest absurdalne. Przecież wszyscy wiedzą, że pomaga. Skąd wiedzą? Jak to skąd, z reklam przecież. Taka ładna pani magister w eleganckim kitlu polecała. Szkoda tylko, że wyniki badań nie są dla magnezu równie łaskawe co sympatyczna farmaceutka. Bo według nich wcale nie jest on lekarstwem na skurcze mięśni. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA