Zaczyna się nowy dzień. Nadchodzi drugi sezon The Morning Show

Platforma Apple TV+ nie jest w Polsce tak popularna jak Netflix czy HBO Go (jeszcze), dlatego ten news mógł ci umknąć: kontynuacja fenomenalnego serialu The Morning Show z Jennifer Aniston oraz Reese Whiterspoon wraca na ekrany 14 września. Mamy też zwiastun drugiego sezonu.

Morning Show sezon 2 mat. prasowe Apple

Na wypadek, gdyby umknął ci również sezon pierwszy (będzie bez spojlerów): The Morning Show to serial, w którym pierwsze plany grają świetna (naprawdę, to nie ironia) Jennifer Aniston oraz Reese Whiterspoon (niemal równie dobra rola), ale to plan drugi wręcz lśni. Trochę mniej znany Billy Crudup kradnie tu każdy kadr, podobnie zresztą jak kolejny raz obsadzony w dramatycznej roli Steve Carell.

Plot

Sam serial opowiada o porannym serwisie informacyjnym (z gatunku infotainment), najpopularniejszym w USA, a w zasadzie o bombie, jaka w tym serwisie wybucha. Otóż prezenter-dziennikarz (Carell) zostaje w trybie natychmiastowym pozbawiony stanowiska w związku z wielokrotnymi oskarżeniami o molestowanie seksualne.

Zaczyna się walka o utrzymanie serwisu na powierzchni, wewnętrzne walki stacji nie tylko o obsadzenie zwolnionego wakatu, ale również o kształt samego serwisu, wiarygodność telewizji itd. W tle oczywiście toczy się też śledztwo w sprawie molestowania, kultury milczenia i zmowy w korporacji; wszystko to poprowadzone jest niesłychanie dynamicznie i sprawnie, a i dekoracje są mistrzowskie. Zresztą - nie ma w The Morning Show (no, może poza jedną źle napisaną i źle zagraną rolą) słabych punktów.

A teraz do rzeczy. Oto zwiastun sezonu 2:

Premiera The Morning Show 2 już 17 września.

REKLAMA