REKLAMA

Koktajl z selera naciowego i ananasa

Piękny, soczyście zielony koktajl, który świetnie Cię nawodni, zmniejszy stany zapalne, pomoże mięśniom w treningu, a w gratisie poprawi żywotność plemników. No i jest tak dobry, że trudno się powstrzymać, żeby nie wypić do końca.

PRZYGOTOWANE ZA POMOCĄ BLENDERA PRÓŻNIOWEGO PHILIPS

Philips blender

Swoją drogą, jeśli koktajl przyrządzisz w blenderze próżniowym, możesz się śmiało powstrzymywać, bo zamknięty w kielichu bez dostępu powietrza zachowa apetyczny kolor i świeżość przez wiele godzin. Jednak kolor i smak (gwarantujemy, że będzie Ci smakował) to tylko nieznaczna część tego koktajlu. Składniki dobraliśmy bowiem tak, żebyś z każdym łykiem robił się zdrowszy. Co decyduje o wartości tego koktajlu?

Seler naciowy

Prawdopodobnie widziałeś różne gwiazdy zachwalające sok z selera. Wprawdzie zapewnienia, że regularne picie takiego napoju leczy różne choroby są zdecydowanie na wyrost, bo nie ma żadnych wiarygodnych badań, które by to potwierdzały, ale to nie znaczy, że koktajl z selera w ogóle nie działa.

Seler jest doskonałym źródłem witamin A,C i K. Ta ostatnia bierze udział w procesach krzepnięcia krwi, jeśli więc często  leci CI krew z nosa, może pomóc.  Zawiera sporo potasu, a mało sodu, więc pomaga utrzymać równowagę elektrolitową w organizmie – docenisz to podczas wysiłku. Ponad 20 substancji występujących w selerze ma właściwości przeciwzapalne, więc każda porcja koktajlu w jakimś stopniu zmniejsza te stanu. Nie twierdzimy, że po wypiciu selera przestaną Ci…ę od razu boleć mięśnie, ale niewykluczone, że będą bolały mniej. Sok z selera neutralizuje również kwasy –wypij,  gdy masz zgagę.

Ananas

Z punktu widzenia czytelnika Men’s Health, największą zaletą ananasów jest występująca w nich bromelina, ktorz przyspiesza trawienie białek, dzięki czemu stają się one szybciej i łatwiej przyswajalne, a więc Twoje wysiłki na siłowni przyniosą efekty szybciej.

Podobno ananasy poprawiają też smak nasienia, ale tego nie gwarantujemy.

Szpinak

Wprawdzie okazało się, że szpinak nie zawiera aż tak dużo żelaza, jak sądził Popeye, ale i tak jest doskonałym dodatkiem. Głównie dzięki  zawartości obniżającego ciśnienie potasu, chroniącym przed nowotworami beta karotenom oraz substancjom chroniącym oczy.
Uwaga! Jeśli masz problemy z nerkami, lepiej zrezygnuj ze szpinaku w tym koktajlu.  

Ogórek

No cóż, ogórek to głównie woda i minerały. Oraz kolor, smak i zapach.

Sprzęt

Jeśli przygotujesz ten koktajl w blenderze próżniowym Philips, po pierwsze, będziesz on znacznie gładszy, po drugie, kolor będzie dłużej intensywnie zielony, po trzecie wreszcie, będziesz go mógł wstawić w kielichu z odessanym powietrzem do lodówki i cieszyć się niezmienionym smakiem, zapachem i kolorem również następnego dnia.

Składniki:

  • 2 łodygi selera naciowego
  • 1 ogórek szklarniowy
  • 1/4 ananasa
  • garść szpinaku (lub natki pietruszki)

Przygotowanie

Ananasa obierz ze skóry. Wszystkie składniki umieść w kielichu blendera i zmiksuj na wysokich obrotach.