Wygraj słuchawki sportowe Philips [KONKURS]

Odpowiednio dobrana muzyka nie tylko motywuje do treningu, ale sprawia też, że trenujesz intensywniej, a więc i szybciej osiągasz założone efekty. Weź udział w konkursie, wygraj świetne bezprzewodowe słuchawki Philips A7306 True Wireless albo Philips A6606 i bierz się do ćwiczeń ze zdwojoną energią.

Słuchawki Philips Philips Sound

Nie ma to jak trening przy muzyce. Można wycisnąć więcej, pobiec dalej, skoczyć wyżej i zrobić więcej pompek. I wcale nie jest to tylko subiektywne uczucie. Uczeni z wielu ośrodków od dawna badają wpływ muzyki i różnych jej rodzajów na naszą wydolność treningową i wyniki tych badań potwierdzają nasze odczucia.

I tak na przykład już w 2004 roku w piśmie Psychology of Sport and Exercise ukazał się artykuł międzynarodowego zespołu badaczy z USA, Izraela i Australii, którym udało się ustalić, że muzyka pomaga pokonać bezruch i wyjść, a dokładniej wybiec z domu na trening. Z kolei uczeni z McMaster University w Kanadzie odkryli, że słuchanie muzyki w trakcie treningu o wysokiej intensywności pomaga zlekceważyć niedogodności związane z intensywnym wysiłkiem, a więc ćwiczyć skuteczniej.

Badanie opublikowane na łamach Fronteirs of Psychology wykazało natomiast, że w treningu wytrzymałościowym najskuteczniej pomaga muzyka utrzymana w wysokim tempie. Wysokie tempo w przypadku tego badania oznacza 170–190 bpm. Korzyści ze słuchania muzyki podczas treningu potwierdziło też wiele innych eksperymentów, przy czym autorzy często podkreślają, że szczególnie skuteczna jest muzyka, którą lubisz. 

Tak się jednocześnie składa, że muzyka bardziej nam się podoba, gdy jest odtwarzana na dobrym sprzęcie, gdy dźwięk jest pełny, basy głębokie, a soprany czytelne. Skoro zaś mowa o słuchaniu muzyki podczas treningu, to dobrze byłoby pozbyć się kabli, żeby nic nie ograniczało Twoich ruchów. I tutaj mamy świetną propozycję - doskonałe słuchawki dla aktywnych, które na dodatek można wygrać u nas w konkursie.

Nagrody: bezprzewodowe słuchawki Philips A7306 i Philips A6606

Słuchawki PhilipsPhilips Sound

Nagrodami w konkursie są trzy pary bezprzewodowych słuchawek Philips A7306 i jedna para Philips A6606 – bezprzewodowych słuchawek sportowych z przewodnictwem kostnym. Dodatkowo do każdych słuchawek zostanie dołączony voucher z dostępem do aplikacji sportowej o wartości 100 zł. Warto się postarać, bo i jedne, i drugie słuchawki nie tylko dodadzą Ci energii podczas treningu, ale sprawdzą się też rewelacyjnie w codziennym użytkowaniu. Zobacz, jakie są ich największe zalety.

Philips A7306 

 • Doskonała jakość dźwięku, czyli to, co w słuchawkach jest najważniejsze. 
 • Wbudowany czujnik tętna - ten czujnik współpracuje z popularnymi aplikacjami fitnessowymi, więc pozwala mierzyć tętno również wtedy, kiedy nie masz na sobie smartwatcha. Na dodatek możesz już w trakcie treningu dostać prosto do ucha informację o tętnie, dzięki czemu będziesz wiedzieć, czy jeszcze docisnąć, czy już wystarczy, czy też nawet trochę odpuścić.
 • Idealne dopasowanie. Wiadomo, że nie ma nic bardziej wkurzającego podczas treningu niż wypadające z ucha słuchawki. W tym modelu możesz sobie wybrać, w jaki sposób utrzymasz je w uchu. Możesz wybrać nakładkę ze skrzydełkiem, które umocuje dodatkowo słuchawkę w małżowinie - to idealnie sprawdzi się podczas treningu siłowego, gdy wprawdzie mocno się męczysz, ale ruszasz wolno. Trening przewiduje dużo podskoków, zwrotów, skłonów etc.? Zamontuj specjalne zaczepy za ucho, które sprawią, że nie będziesz musiał się martwić o słuchawki nawet podczas gwałtownych ruchów.
 • Pasywna izolacja szumów. Po włożeniu słuchawek do ucha dźwięki otoczenia przestają Cię rozpraszać, ale jeśli ktoś się do Ciebie zwróci, wystarczy włączyć tryb Awareness, żeby bez wyjmowania słuchawek z ucha doskonale słyszeć wszystko, co się dzieje wokół Ciebie. Ten tryb jest też przydatny na ulicy, gdzie dobrze jest usłyszeć z odpowiednim wyprzedzeniem nadjeżdżający samochód czy dźwięk dzwonka rowerowego. 
 • Dotykowe elementy sterujące. Wystarczy dotknąć słuchawki, aby odebrać połączenie,  wstrzymać odtwarzanie playlisty, zakończyć połączenie czy wybudzić asystenta głosowego telefonu.
 • Higiena użytkowania – im bardziej intensywny trening, tym więcej potu, a pot to doskonała pożywka dla bakterii. W przypadku tych słuchawek niech Cię o to głowa nie boli. W etui wbudowano lampkę emitującą promienie UV, które usuwa do 99% bakterii już po 20 sekundach. 
 • Szczelność klasy IP57. Słuchawki Philips A7306 są odporne na pot i kurz oraz wodoszczelne na tyle, że bez problemu można w nich wziąć nawet długi prysznic. Gdy w trakcie treningu dopadnie Cię deszcz, też nie będziesz ich musiał zdejmować z ucha. Wytrzymają. 
 • Długi czas pracy na baterii. Po pełnym naładowaniu słuchawki Philips A7306 działają do sześciu godzin, a etui, które jest jednocześnie powerbankiem, zapewnia dodatkowe 18 godzin pracy. W sumie po naładowaniu słuchawki mają więc zapas mocy na 24 godziny słuchania. 

Philips A6606

 • Przewodnictwo kostne. W przeciwieństwie do większości słuchawek, tych nie musisz wkładać ani do uszu, ani zasłaniać nimi małżowin, jak w przypadku słuchawek nausznych. Działają na trochę innej zasadzie. Element emitujący dźwięk opiera się przed uchem, wykorzystując technologię akustyczną zwaną przewodnictwem kostnym (Bone Conduction). Dzięki temu podczas biegania, jazdy na rowerze czy spaceru nic nie zasłania Ci uszu, słyszysz więc doskonale muzykę, ale do Twoich uszu dotrze też dźwięk nadjeżdżającego z tyłu samochód, szelest kół roweru na żwirze czy zgrzyt zbliżającego się tramwaju. Możesz też swobodnie rozmawiać z innymi, mając w tle muzykę.
 • Pałąk na kark. System mocowania jest złotym środkiem między słuchawkami nagłownymi a dousznymi. Philips A6606 mają pałąk, więc możesz je zsunąć z głowy i zawiesić na szyi, gdy akurat z nich nie korzystasz, ale jednocześnie jest to pałąk, który nie zostawia śladów na włosach i nie przeszkadza w noszeniu czapki - poprowadzono go po karku.  
 • Bezpieczeństwo. Gdy biegasz lub jeździsz rowerem po zmroku, możesz włączyć dwa światełka LED, które sprawią, ze nie da się Ciebie nie zauważyć. Światłem można sterować za pomocą aplikacji Philips Headphones. 
 • Szczelność klasy IP67. Słuchawki Philips A6606 są odporne na wodę, pot i kurz. Nie musisz ich zdejmować ani w deszczu, ani pod prysznicem.  
 • Długi czas pracy na baterii. W pełni naładowane słuchawki Philips A6606 działają do dziewięciu godzin.

Wyniki konkursu

Po wysłuchaniu setek numerów i przeczytaniu Waszych uzasadnień wybraliśmy następujących laureatów:

Słuchawki Philips A7306 wygrali:

 • Waldemar Szyszłowski
 • Jakub Majchrzak 
 • Grzegorz Hadamik

SŁuchawki Philips A6606 wygrał:

 • Piotr Stalowski

Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową. A oto zaproponowane przez laureatów utwory i uzasadnienia:

Waldemar Szyszłowski: Przy tym utworze pierwszy raz przebiłem 100 kg w martwym ciągu. Od tamtego momentu ta piosenka jest dla mnie naturalna „przedtreningowką”. Nieodłączny element chwil, kiedy chcę się zmierzyć z nowym rekordem, czy to w przysiadzie, wyciskaniu na ławce, czy ilości pompek. Polecam każdemu!

Jakub Majchrzak: Fantastyczne połączenie trzech członków Rage Against the Machine i Audioslave, dwóch członków Public Enemy oraz raper B-Real z Cypress Hill: mieszanka wybuchowa. Miks najlepszego ostrego rapu i równie mocnych dźwięków gitar i perkusji. Klasa sama w sobie... Takie połączenie pobudza na treningu tak, że mimo zmęczenia wyciskam z siebie ostatnie poty. 

Grzegorz Hadamik: Mój najlepszy przyjaciel, również jak ja kochający sport, powiedział mi kiedyś: „Musisz robić to, o czym marzysz, nawet gdy Cię to przeraża". Podążając tym tropem postanowiłem tego lata w końcu rozpocząć treningi HIIT. I to jest moje największe odkrycie!

Piotr Stalowski: Dlaczego ten numer? wystarczy wsłuchać się w tekst: „follow me until the end/ follow me if you can/ heart beating faster/ don't forget to breath" Do tego zmienne tempo utworu, mocny bit i „trzymaj mocno", co motywuje nawet gdy już opadasz z sił.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!