sVOD – najlepsze serwisy + filmy i seriale, które warto obejrzeć

Jeśli co weekend twierdzisz, że nie masz co oglądać, to prawdopodobnie lokujesz pieniądze w złym miejscu. Oferta serwisów sVOD w Polsce jest dziś na tyle bogata, że nawet największa maruda znajdzie coś dla siebie. Nie wierzysz? No to przeczytaj.

sVOD w Polsce fot. materiały prasowe

sVOD – co to takiego?

Na początku krótkie wyjaśnienie. Skrótem sVOD (Subscription Video on Demand/Subskrypcja wideo na żądanie) określa się serwisy, które zapewniają nielimitowany dostęp do filmów i seriali za comiesięczną opłatą. Według danych Ampere Analysis pod koniec 2021 roku w Polsce było aktywnych ponad 6 milionów subskrypcji wideo. Analitycy twierdzą, że liczba ta ma stale rosnąć, co pewnie przełoży się na jeszcze większy wybór abonamentów. Na razie na naszym rynku działa kilkanaście serwisów sVOD. Czego się spodziewać i co warto oglądać w tych najpopularniejszych? Sprawdź. 

Disney+

Cena: 28,99 zł/miesiąc; urządzenia: 4

Nowy zawodnik na rodzimej scenie streamingowej. Disney+ oferuje ponad 500 filmów, 15 000 odcinków seriali i 80 produkcji Disney+ Originals. Najwięcej dla siebie znajdą fani Marvela (biblioteka aż pęka od filmów i seriali MCU), „Gwiezdnych wojen” (jw.), no i oczywiście Pixara. Bajek w Disney+ nie brakuje, co z pewnością docenią młodzi rodzice (no i dzieci, ofkors). W serwisie znajdziesz też sporo ciekawych dokumentów produkcji National Geographic.

Warto obejrzeć: Moon Knight; Zbrodnie po sąsiedzku; WandaVision; The Mandalorian

HBO Max

Cena: 29,99 zł/miesiąc; urządzenia: 3

Podobnie jak Disney+, HBO Max pojawiło się w Polsce dopiero w tym roku. Ilość fantastycznych filmów i seriali robi wrażenie, szczególnie gdy spojrzy się na cenę. Niewątpliwą przewagą HBO Max nad konkurencją jest fakt, że serwuje niektóre filmy zaledwie 45 dni po ich premierze kinowej. Oprócz trzymających wysoki poziom produkcji własnych, w bibliotece znajdziesz filmy Warner Bros., DC i Cartoon Network. Kiedy znaleźć na to wszystko czas?!

Warto obejrzeć: Euforia; Film balkonowy; Mare z Easttown; Tacy właśnie jesteśmy

Viaplay

Cena: 34 zł/miesiąc; urządzenia: 2

Na Viaplay obejrzysz m.in. mecze Premier League, Bundesligi i NHL. Platforma – jako jedyna w Polsce – oferuje też transmisje z walk KSW. A co z filmami i całą resztą? Oprócz głośnych tytułów rodem z Hollywood, w bibliotece znalazło się sporo produkcji skandynawskich: od wciągających gęstym klimatem kryminałów, po niedające o sobie zapomnieć dramaty.

Warto obejrzeć: KIN; Capote; Pod osłoną mroku; The Prize of Silence

Canal+ Online

Cena: 45 zł/miesiąc; urządzenia: 2

Francuski gigant oferuje w sumie kilka tysięcy filmów i seriali na życzenie. Polskie hity, produkcje nagrodzone Oscarami, kino niezależne – jest w czym wybierać. W ramach abonamentu otrzymasz też dostęp do transmisji sportowych (m.in. Ekstraklasy i LaLigi Santander). Canal+ Online umożliwia też oglądanie autorskich kanałów na żywo.

Warto obejrzeć: Przeżyć; Minari; Obiecująca. Młoda. Kobieta; Klangor

Apple TV+

Cena: 24,99 zł/miesiąc; urządzenia: 3

Powiedzenie „nie ilość, a jakość” pasuje tutaj jak ulał. Apple TV+ odstaje od konkurencji pod względem liczby oferowanych tytułów, ale za to wyraźnie nadrabia ich jakością. Szczególnie dobrze wypadają seriale, o czym świadczy m.in. coroczny wysyp nominacji do nagród Emmy. W odróżnieniu od większości konkurencji, Apple TV+ oferuje 7-dniowy okres próbny. Fajnie? Jeszcze jak!

Warto obejrzeć: Rozdzielenie; 1971; The Morning Show; W obronie syna

Amazon Prime Video

Cena: 10,99 zł/miesiąc, 49 zł/rok; urządzenia: 2

W bibliotece Prime Video znajduje się obecnie ponad 1000 filmów, a już niedługo wpadnie do niej ponad 4000 tytułów wytwórni MGM. Za niecałe pięć dych rocznie otrzymujesz dostęp nie tylko do obszernej biblioteki wideo, ale też darmową wysyłkę z amazon.pl; comiesięczny zestaw gier na PC i dostęp do Twitch Premium. A, i jeszcze jedno: Prime Video oferuje 30-dniowy okres próbny. Sztos!

Warto obejrzeć: Mój piękny syn; Sound of Metal; Reacher, Dr House

Netflix

Cena: od 29 zł/miesiąc; urządzenia: od 1 do 4

Nie zliczymy nocy, które zarwaliśmy przez jego seriale. Oprócz znanych i lubianych marek, takich jak „Stranger Things” czy „Dom z papieru”, w bibliotece znajdziesz całą masę perełek, które wciągną Cię na długie godziny. Netflix oferuje 3 rodzaje abonamentu: podstawowy, standard i premium. Ten ostatni zapewnia produkcje w jakości UHD i 4K z jakością dźwięku Dolby Atmos. A jeśli znudzi Ci się oglądanie, możesz odpalić jedną z ponad dwudziestu gier mobilnych, które są dostępne w cenie (niezależnie od pakietu).

Warto obejrzeć: After life, Mindhunter; Wyjaśniamy; Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto

Player

Cena: od 8 zł/miesiąc, 49 zł/rok; urządzenia: 2

To jeden z najtańszych, ale bynajmniej nie najsłabszych abonamentów na rynku. Za jedyne kilka złotych miesięcznie dostajesz dostęp do potężnego katalogu filmów, seriali, programów rozrywkowych, kolekcji Discovery+ oraz kanałów TVN na żywo. Minusem są reklamy, których jednak zawsze możesz się pozbyć, wykupując wyższy pakiet.

Warto obejrzeć: Rzeź, Dżentelmeni, Labirynt, Infiltracja

Polsat Go

Cena: 0 zł/miesiąc

Na koniec propozycja dla niewybrednych ascetów lub dla tych, którzy wolą wydawać pieniądze na inne rozrywki. Wybór jest skromny, ale da się znaleźć kilka ciekawych tytułów.

Warto obejrzeć: 45 lat, Nieznajomi, Imigranci, Locke

REKLAMA