Zegarki sportowe – te modele Cię nie zawiodą

Pomogą odnaleźć trasę, wskażą drogę do domu i podpowiedzą, kiedy odpocząć. A na mecie dokonają analizy formy. Tym zegarkom sportowym możesz zaufać.

Zegarki sportowe fot. materiały prasowe

 1. Suunto 9 Peak
 2. Coros Vertix 2
 3. Polar Grit X Pro

1. Zegarki sportowe – Suunto 9 Peak

Zegarki sportowefot. materiały prasowe
REKLAMA

Design może być mylący, bo Suunto 9 Peak w porównaniu z innymi outdoorowymi zegarkami jest stosunkowo mały i wyjątkowo elegancki, dzięki czemu świetnie prezentuje się również w towarzystwie marynarki. Tymczasem to bestia, która potrafi (między innymi, oczywiście) rozpoznać podbiegi i podjazdy, na bieżąco zestawia tempo kolejnych okrążeń z pierwszym kilometrem, ma inteligentne tryby baterii, nawigację po wyświetlanej trasie oraz po waypointach, wysokościomierz barometryczny – i wiele innych. Zmieścić to wszystko w tak niewielkiej bryle – sztuka!

Co wyróżnia Suunto 9 Peak?

 1. To najmniejszy z zegarków Suunto z kopertą, której średnica wynosi 43 mm, a grubość 10,6 mm. Jest przy tym niezwykle lekki, bo bez paska waży jedyne 44 gramy (wersja tytanowa – 34g).
 2. Monitoruje poziom natlenowania krwi.
 3. Mapy popularności pomagają wybrać najlepsze biegowe, rowerowe i górskie trasy.
 4. Wyświetlanie trasy w 3D w aplikacji Suunto gwarantuje lepsze przygotowanie do kolejnej przygody.

Suunto 9 Peak można zamówić w czterech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, białej, czarnej i szarej (przy czym pierwsze dwie to ramki z tyta- nu), do których dobrać można jeden z trzynastu pasków; ośmiu silikonowych, dwóch z mikrofibry i trzech ze skóry. Na spodniej części koperty można zażyczyć sobie również laserowy grawerunek (20 znaków ze spacjami). Suunto 9 Peak mierzy tętno z nadgarstka i współpracuje z pasem do pomiaru tętna. Charakteryzuje się szafirowym szkłem, kopertą z tytanu klasy 5 lub stali nierdzewnej oraz poliamidu, wzmocnionym włóknem szklanym.

Cena Suunto 9 Peak – od 2599 zł

2. Zegarki sportowe – Coros Vertix 2

Zegarki sportowefot. materiały prasowe

Masywna, dynamiczna bryła Vertixa 2 nie pozostawia najmniejszych wątpliwości: to prawdziwy twardziel do specjalnych, outdoorowych poruczeń. Z wyglądem idzie w parze potężna ilość funkcji, często unikalnych, uzupełnianych przez świetną aplikację mobilną. Gustowny komplecik.

Co wyróżnia Coros Vertix 2?

 1. Bateria, bateria i jeszcze raz bateria. Producent deklaruje 140 h pracy w standardowym trybie GPS.
 2. Bardzo wygodny system obsługi z wykorzystaniem specjalnego pokrętła. Tego nie znajdziesz nigdzie indziej.
 3. System GPS o podwójnej częstotliwości oraz możliwość korzystania z pięciu systemów satelitów jednocześnie dają wysoką dokładność nawigacji nawet w trudno dostępnych miejscach.
 4. Topograficzne mapy świata w wersji offline.

Na polskim rynku zegarek dostępny jest w dwóch wersjach: szarej (obsidian) i pomarańczowej (lava) wraz z paskami w pięciu różnych kolorach. Ma dużą kopertę o wymiarach 50,3 x 50,3 x 15,7 mm, wykonaną ze stopu tytanu z powłoką PVD, którą przykrywa szafirowe szkło. Zegarek razem z silikonowym paskiem waży 89 g. Jest wodoszczelny do 100 m. Jak na górskiego twardziela przystało, działa w szerokim zakresie temperatur od -30 do +50 stopni C. Wyposażono go w duży wyświetlacz rozmiaru 1,4 cala o rozdzielczości 280 x 280 pikseli (64 kolory). Dzięki niemu wszystkie treści prezentowane na ekranie, włącznie z mapami, prezentują się imponująco. Świetną funkcją jest praktycznie nieograniczona możliwość konfigurowania poszczególnych pól menu treningowego.

Cena Coros Vertix 2 – 3299 zł

3. Zegarki sportowe – Polar Grit X Pro

Zegarki sportowefot. materiały prasowe

Ten zegarek nie został wystylizowany na sportowego twardziela z outdoorowym zacięciem. On po prostu taki jest. Ma kopertę o średnicy 47 mm i grubości 13 mm, waży tylko 47 g (bez paska), a w wersji Titan jest lżejszy o kolejnych 6 gramów. Jego bateria przy tym potrafi dawać z siebie wszystko aż przez 40 godzin treningu w normalnym trybie z GPS oraz aż 100 godzin w trybie oszczędzania energii. Na szlaku jest niezawodny, gwarantując odczyt dokładnej lokalizacji wraz z kompasem, wysokościomierzem barometrycznym i funkcją wskazania drogi powrotnej do miejsca startu, a także dzięki aktualizowanej na bieżąco prognozie pogody. Możesz wgrać do niego zaplanowaną w serwisie Komoot trasę i ko- rzystać z nawigacji w terenie w czasie rzeczywistym.

Jest również świetnym trenerem personalnym, bo rejestruje i monitoruje masę danych, które po zakończeniu ćwiczeń łatwo ze sobą zestawić i dokonać ich pełnej analizy. Potrafi nie tylko formę zmierzyć, ale też poddać ją szeregowi testów, które w połączeniu z funkcjami monitorującymi aktywność i poziom regeneracji wspomagają w określeniu gotowości do kolejnych zmagań w siłowni, na biegowej ścieżce i trudnym terenie.

Co wyróżnia Polar Grit X Pro?

 1. Wyjątkowo dokładny pomiar tętna z nadgarstka.
 2. Świetna aplikacja Polar Flow na smartfony, która rozwija dodatkowo skrzydła w wersji desktopowej.
 3. Program treningu biegowego, który generuje kompletny plan przygotowań do startu na 5, 10, 21i42km.
 4. Pogłębiona analiza snu.
 5. Test biegowy, który określa m.in tętno maksymalne, maksymalną prędkość i moc tlenową, a także dokładniej niż test fitness potrafi oszacować VO2max.

Zegarek dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych (ramka ze stali nierdzewnej): czarnej, złotej i miedzianej oraz w naturalnym kolorze materiału (ramka wykonana z tytanu lotniczego). Można zestawić go z kilkunastoma różnymi paskami. Dla jeszcze większej dokładności pomiaru tętna warto postawić na sensor tętna H10.

Polar Grit X Pro wyposażony jest w szafirowe szkło, jest wodoszczelny do 100 m i współpracuje z użytkownikiem w temperaturach od -20 do +50 stopni C.

Cena Polar Grit X Pro – od 2299 zł

REKLAMA