REKLAMA

Zegarek sportowy - dlaczego warto go mieć?

Współczesne zegarki sportowe to nie tylko liczenie spalanych kalorii czy przypominanie o treningu. Dobry smartwatch zadba o Twój sen, umożliwi słuchanie ulubionej muzyki podczas ćwiczeń i sprawdzi pogodę. Oto kilka powodów, dla których warto zaopatrzyć się we własny egzemplarz.

Czy można trenować i mieć świetne efekty bez zegarka treningowego? Jasne. Tak samo jak można trenować w starym warsztacie zamiast w siłowni. To drugie jest jednak przyjemniejsze. Identyczną sytuację mamy ze smartwatchami. Ich obecność na nadgarstku nie jest niezbędna, ale znacząco wpływa na przyjemność płynącą z dbania o ciało i ułatwia cały proces. Zobaczcie, jak bardzo.

Sen i regeneracja potreningowa

Na pierwszy ogień pójdzie coś mało oczywistego - sen. Tak naprawdę przesypiamy jedną trzecią życia i od jakości naszego snu zależy właściwie wszystko: forma umysłowa, nasze samopoczucie i efekty treningów. Jakość i długość godzin spędzonych w objęciach Morfeusza decydują, czy pot przelany w siłowni da jakieś efekty. Machanie sztangą to jedynie impuls do wzrostu i wzmocnienia mięśni, a cała rzecz dzieje się właśnie pomiędzy treningami, kiedy się regenerujesz. I, tak jak podczas treningu, w kwestii właściwej regeneracji decydują detale. Przykłady?

Badacze na łamach „Journal of Clinical Investigation” wyłożyli, że ludzki hormon wzrostu wydziela się intensywnie około godziny 23, a drugi, mniejszy skok poziomu tego hormonu, następuje około 2 w nocy. Idąc spać po północy, sam pozbawiasz się jednej, tej większej, dawki. Jakoś snu ma też wpływ na poziom testosteronu - jeśli śpisz tylko 4 godziny na dobę, poziom wydzielanego testosteronu spada aż o 50%. Dobry zegarek treningowym będzie Twoim strażnikiem snu i pomoże Ci wdrożyć właściwe nawyki. Jak my to lubimy pisać: małe kroki, wielkie rezultaty.

A na śnie nikt nie zna się tak dobrze jak marka Fitbit. Firma wykorzystała wnioski powstałe w wyniku analizy ponad 10,5 miliarda monitorowanych nocy, aby wprowadzać innowacje w tym kluczowym obszarze zdrowia. Na podstawie tych obserwacji powstał zegarek Fitbit Versa 2, który wyposażono w kilka bardzo ciekawych rozwiązań, mających za zadanie poprawić nie tylko jakość Twojego snu, ale też nauczyć Cię regularności. Bo że warto, już wiesz. 

Jak konkretnie może Ci pomóc Fitbit Versa 2? Dzięki zainstalowanym kilku sprytnym aplikacjom:

  • Ocena snu: aplikacja Fitbit pozwala uzyskać lepszy wgląd w jakość snu. Wynik zależy od tętna, odpoczynku, przebudzeń i faz snu.
  • Inteligentne budzenie: wkrótce we wszystkich smartwatchach Fitbit funkcja inteligentnego budzenia, która wykorzystuje uczenie maszynowe, obudzi użytkowników w optymalnej fazie (snu lekkiego lub REM). Wybudzanie odbędzie się na podstawie 30-minutowego interwału, dzięki czemu będzie można obudzić się w pełni sił.
  • Tryb uśpienia: umożliwia jednocześnie wyłączenie wyświetlania ekranu i wyciszenie powiadomień by zyskać noc wolną od zakłóceń. Z trybu uśpienia można korzystać w dowolnym momencie, np. wieczorem przed snem, podczas treningu lub spotkania, gdy nie chcemy, by nam przeszkadzano.
  • Poziom tlenu: wykres zapewni użytkownikom informacje dotyczące oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi. Dane pochodzą z połączenia kilku czujników umiejscowionych z tyłu urządzenia. Wskaźniki krótkotrwałych zmian poziomów tlenu we krwi mogą wskazywać na zmiany w oddychaniu podczas snu.

Jeśli to Twoje pierwsze spotkanie z produktem marki Fitbit (wątpię), warto przypomnieć, że klasyką są już funkcje:

  • automatycznego monitorowania aktywności i tętna PurePulse® 24/7,
  • 15 trybów ćwiczeń opartych na celach,
  • Połączenie GPS, 
  • Wodoodporność do głębokości 50 metrów.

Fitbit Versa 2

Muza na uszach

Co dalej? Muzyka, oczywiście. Każdy, kto choć raz dźwigał żelazo lub walczył o kolejne kilometry na trasie wie, że dobrze dobrana do ćwiczeń muzyka ułatwia zadanie. I nie jest to tylko subiektywna opinia trenujących. Wg prof. Costasa Karageorghisa, psychologa z Brunel University, muzyka jest w stanie zmniejszyć uczucie zmęczenia nawet o 15%. To jeszcze nie wszystko - kanadyjscy uczeni udowodnili, że ludzie, którzy przez 4 tygodnie ćwiczyli z muzyką w tle, zrobili o 56% więcej serii po 10 powtórzeń swojego ciężaru maksymalnego. Czyli muza po prostu działa. I działa też w Fitbit Versa 2, który posiada w swoim arsenale aplikację Spotify, umożliwiając abonentom Spotify Premium odtwarzanie muzyki i podcastów.

Aplikacja pozwala łatwo sterować odtwarzaniem muzyki: zmieniać playlisty i utwory. Ponadto Versa 2 udostępnia możliwość przechowywania i odtwarzania ponad 300 utworów z osobistej biblioteki muzycznej oraz dodawania playlist w aplikacji Deezer. Jest muzycznie? Jest. 

Na treningu, w sklepie 

Nowym cackiem od Fitbit będziesz mógł również zapłacić w sklepie i uwierz mi, że ta funkcja bardzo się przydaje, kiedy stoisz kolejce, a Twój potreningowy głód prawie nie daje Ci żyć. Ostatnie o czym wtedy myślisz to grzebanie w torbie i szukanie portfela. Dzięki usłudze Fitbit Pay w prosty sposób dokonasz bezpiecznych płatności. I nie musisz się martwić, że właśnie, kiedy najbardziej go potrzebujesz, on padnie. Bateria wytrzymuje do 6 dni na jednym ładowaniu. Praktyczne, szybkie i wygodne. Takie ułatwianie życia lubimy. 

Twoja wizytówka

Stare porzekadło głosi, że mężczyzna nie powinien oszczędzać na dwóch rzeczach: na zegarku i butach. I trudno się z tym nie zgodzić, bo podróbka na nadgarstku bardzo źle świadczy o jej właścicielu. Co zaś mówi o posiadaczu smartwatch? To jasny komunikat, że taki facet jest aktywny, lubi sport, dba o siebie i swoje ciało. Lepszej wizytówki chyba nie można sobie wymarzyć. Tym bardziej, jeśli taki zegarek naprawdę dobrze wygląda.

Fitbit Versa 2 dzięki aluminiowemu wykończeniu w naturalnej palecie kolorów zapewnia wyrafinowaną, nowoczesną estetykę pasującą do każdego stylu, a uproszczony design przypomina wzornictwo klasycznych czasomierzy. Z przekąsem możemy napisać, że ten zegarek ma wszystko to, czego szukają kobiety - bogate wnętrze i przyciągający spojrzenie wygląd. 

Fitbit Versa 2

Dla wymagających

Jak na nowoczesny gadżet przystało, Fitbit Versa 2 ma też sporo ciekawych funkcji, które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi technologicznych nowinek. Co konkretnie?

Powiadomienia o wiadomościach i połączeniach, wydarzeniach z kalendarza czy alertach z aplikacji bezpośrednio na nadgarstku. Dodatkowo telefony z systemem operacyjnym Android mają dostęp do wbudowanego mikrofonu w urządzeniu, aby odpowiadać na SMS-y i powiadomienia. Versa 2 posiada też prawie 3000 aplikacji i tarcz zegarowych, dzięki którym wyświetlisz spersonalizowane statystyki oraz uzyskasz dostęp do ulubionych aplikacji w jednym miejscu. 

Słowem podsumowania trzeba pamiętać, że zegarek nie będzie za Ciebie ani ćwiczył, ani układał diety, ale wydatnie może pomóc przy utrzymaniu treningowego reżimu. W czasach, kiedy amatorzy trenują jak zawodowcy, taka pomoc jest bezcenna. Po prostu warto, szczególnie, gdy mamy do czynienia ze sprzętem klasy Fitbit Versa 2. 

Zegarek Fitbit Versa 2 znajdziecie tutaj.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA