REKLAMA

Zegarek Mistrza

Certina poświęciła ponad 130 lat na doskonalenie wymagającej sztuki szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Marka zbudowała swoją renomę na wysokiej jakości wykonania, nowoczesnych technologiach i atrakcyjnym wzornictwie, a także idealnej niezawodności - tak potrzebnej w życiu podczas wszystkich wzlotów i upadków. Gwarancją tego jest niezwykle solidny system podwójnego zabezpieczenia Double Security (DS), dzięki któremu od 1959 roku zegarki Certina charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, a także wodoszczelnością do co najmniej 10 barów (100 metrów).

CertinaCertina DS PH200M

Dzięki swojej niezawodności, marka zyskała wielu słynnych przyjaciół. Począwszy od lat 70. XX w. zegarki Certina nosili doskonali i znani sportowcy, tacy jak Muhammed Ali, Roger deCoster, Mike Doohan, Alex Crivillé, Colin McRae, Petter Solberg, Sete Gibernau, Timo Glock, Robert Kubica i Niko Hülkenberg. Marka wkroczyła z impetem w trzecie tysiąclecie: Certina wspierała szwajcarskiego kierowcę motocyklowego Thomasa Lüthi - Mistrza Świata w klasie 125 cm³ w sezonie 2005, od początku jego kariery w roku 2001, aż do roku 2007. 

Rok 2005 był dla Certiny obfity w wydarzenia: wspomagając Sauber Petronas, marka zaangażowała się w Mistrzostwa Świata Formuły 1 i przez ponad dziesięć lat była oficjalnym partnerem szwajcarskiego zespołu. Od wielu lat firma udowadnia swoje zamiłowanie do sportów motorowych na torach wyścigowych całego świata jako oficjalny partner i chronometrażysta Rajdowych Mistrzostw Świata FIA oraz oficjalny partner zespołu Citroën Total Abu Dhabi World Rally. Ponadto Certina zyskała sławę, wspierając holenderską zawodniczkę sportów wyścigowych - Stéphane Kox i słynną serię ADAC GT Masters.

Dynamizm wyróżnia również obecnych partnerów marki. Od roku 2017 Certina jest dumnym partnerem gwiazdy sportów motocrossowych Jeremy'ego Seewera, a w 2018 roku rozszerzyła swoje zaangażowanie w tę dyscyplinę, wspierając także zespół Monster Energy Wilvo Yamaha MXGP.

DS PH200M: Nowy zegarek - stylowy do głębi

Najnowsze wcielenie modelu Certina DS PH200M to zegarek dla wymagających.

Delikatnie wypukły, ceramiczny pierścień lunety i odporne na zarysowania szkło szafirowe nadają atrakcyjny wygląd nowoczesnej interpretacji klasyka.

Automatyczny mechanizm Powermatic 80, dzięki 80-godzinnej rezerwie chodu i wysoce wytrzymałej na działanie pola magnetycznego sprężynie włosowej NivachronTM, gwarantuje precyzyjne i niezawodne działanie.

Wewnątrz model pozostaje jednak wierny swemu poprzednikowi z roku 2018 o tej samej nazwie. Jako następca historycznego zegarka, który zyskał uznanie miłośników nurkowania, nowy model w równym stopniu zachowuje więź ze światem podwodnym.

W tej wersji DS PH200M, koperta ze stali szlachetnej o średnicy 42,8 mm została uzupełniona o wypukły, obrotowy pierścień lunety wykonany z ciemnoniebieskiej ceramiki, ze wskaźnikiem w kolorze złotym. Powłoka Super-LumiNova® rozświetla ciemnoniebieską tarczę, natomiast wskazówki i pierścień lunety zapewniają czytelność wskazań, nawet w warunkach słabej widoczności. Zegarek jest wyposażony w szaroniebieski pasek NATO.

Istnieje możliwość wyboru alternatywnej opcji z czarnym pierścieniem lunety, kopertą z czarnego PVD, paskiem ze skóry cielęcej w kolorze brązowym lub na bransolecie mediolańskiej. Dzięki zastosowaniu systemu szybkiej wymiany, paski można łatwo wymieniać.

 


Uzupełniająca tradycyjny system DS Concept zakręcana koronka i odporne na zarysowania szkła szafirowe chronią przód i tył zegarka, zapewniając większą wytrzymałość i wodoszczelność do 20 bar (200 m).


Przezroczysty dekiel pozwala również podziwiać automatyczny mechanizm Powermatic 80, którego innowacyjna sprężyna włosowa Nivachron™ nie poddaje się działaniu pola magnetycznego, a także jest wyjątkowo odporna na uderzenia i zmiany temperatury.

Specyfikacje techniczne

  • Mechanizm: Mechanizm automatyczny ETA Powermatic 80.611 ze sprężyną włosową Nivachron™, z oznaczeniem Swiss Made, wskazówkami godzinową, minutową i sekundową oraz datownikiem
  • Rezerwa chodu: 80 godzin
  • Koperta: Polerowana stal szlachetna 316L, średnica 42,8 mm. Obrotowy pierścień lunety z wypukłej, ciemnoniebieskiej ceramiki, ze wskaźnikiem czasu nurkowania w kolorze złotym; zakręcana koronka, dekiel ze szkła szafirowego
  • Tarcza: Ciemnoniebieska tarcza z oznaczeniami w kolorze złotym; wskazówki i indeksy z powłoką Super-LumiNova®; datownik na godzinie 3:00
  • Wodoszczelność: Ciśnienie do 20 barów (200 m)
  • Szkło: Wypukłe szkło szafirowe
  • Pasek: Szaroniebieski materiałowy pasek NATO ze sprzączką
  • Funkcje specjalne: DS (Double Security), sprężyna włosowa Nivachron™

Sprawdź szczegóły na certina.pl

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA