REKLAMA

Zegarek Mistrza

Certina poświęciła ponad 130 lat na doskonalenie wymagającej sztuki szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Marka zbudowała swoją renomę na wysokiej jakości wykonania, nowoczesnych technologiach i atrakcyjnym wzornictwie, a także idealnej niezawodności - tak potrzebnej w życiu podczas wszystkich wzlotów i upadków. Gwarancją tego jest niezwykle solidny system podwójnego zabezpieczenia Double Security (DS), dzięki któremu od 1959 roku zegarki Certina charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, a także wodoszczelnością do co najmniej 10 barów (100 metrów).

CertinaCertina DS PH200M mat. prasowe Certina

Dzięki swojej niezawodności, marka zyskała wielu słynnych przyjaciół. Począwszy od lat 70. XX w. zegarki Certina nosili doskonali i znani sportowcy, tacy jak Muhammed Ali, Roger deCoster, Mike Doohan, Alex Crivillé, Colin McRae, Petter Solberg, Sete Gibernau, Timo Glock, Robert Kubica i Niko Hülkenberg. Marka wkroczyła z impetem w trzecie tysiąclecie: Certina wspierała szwajcarskiego kierowcę motocyklowego Thomasa Lüthi - Mistrza Świata w klasie 125 cm³ w sezonie 2005, od początku jego kariery w roku 2001, aż do roku 2007. 

Rok 2005 był dla Certiny obfity w wydarzenia: wspomagając Sauber Petronas, marka zaangażowała się w Mistrzostwa Świata Formuły 1 i przez ponad dziesięć lat była oficjalnym partnerem szwajcarskiego zespołu. Od wielu lat firma udowadnia swoje zamiłowanie do sportów motorowych na torach wyścigowych całego świata jako oficjalny partner i chronometrażysta Rajdowych Mistrzostw Świata FIA oraz oficjalny partner zespołu Citroën Total Abu Dhabi World Rally. Ponadto Certina zyskała sławę, wspierając holenderską zawodniczkę sportów wyścigowych - Stéphane Kox i słynną serię ADAC GT Masters.

Dynamizm wyróżnia również obecnych partnerów marki. Od roku 2017 Certina jest dumnym partnerem gwiazdy sportów motocrossowych Jeremy'ego Seewera, a w 2018 roku rozszerzyła swoje zaangażowanie w tę dyscyplinę, wspierając także zespół Monster Energy Wilvo Yamaha MXGP.

CertinaCertina DS PH200M mat. prasowe Certina

DS PH200M: Nowy zegarek - stylowy do głębi

Najnowsze wcielenie modelu Certina DS PH200M to zegarek dla wymagających.

Delikatnie wypukły, ceramiczny pierścień lunety i odporne na zarysowania szkło szafirowe nadają atrakcyjny wygląd nowoczesnej interpretacji klasyka.

Automatyczny mechanizm Powermatic 80, dzięki 80-godzinnej rezerwie chodu i wysoce wytrzymałej na działanie pola magnetycznego sprężynie włosowej NivachronTM, gwarantuje precyzyjne i niezawodne działanie.

Wewnątrz model pozostaje jednak wierny swemu poprzednikowi z roku 2018 o tej samej nazwie. Jako następca historycznego zegarka, który zyskał uznanie miłośników nurkowania, nowy model w równym stopniu zachowuje więź ze światem podwodnym.

CertinaCertina DS PH200M mat. prasowe Certina

W tej wersji DS PH200M, koperta ze stali szlachetnej o średnicy 42,8 mm została uzupełniona o wypukły, obrotowy pierścień lunety wykonany z ciemnoniebieskiej ceramiki, ze wskaźnikiem w kolorze złotym. Powłoka Super-LumiNova® rozświetla ciemnoniebieską tarczę, natomiast wskazówki i pierścień lunety zapewniają czytelność wskazań, nawet w warunkach słabej widoczności. Zegarek jest wyposażony w szaroniebieski pasek NATO.

CertinaCertina DS PH200M mat. prasowe Certina

Istnieje możliwość wyboru alternatywnej opcji z czarnym pierścieniem lunety, kopertą z czarnego PVD, paskiem ze skóry cielęcej w kolorze brązowym lub na bransolecie mediolańskiej. Dzięki zastosowaniu systemu szybkiej wymiany, paski można łatwo wymieniać.

 

CertinaCertina DS PH200M mat. prasowe Certina


Uzupełniająca tradycyjny system DS Concept zakręcana koronka i odporne na zarysowania szkła szafirowe chronią przód i tył zegarka, zapewniając większą wytrzymałość i wodoszczelność do 20 bar (200 m).

CertinaCertina DS PH200M mat. prasowe Certina


Przezroczysty dekiel pozwala również podziwiać automatyczny mechanizm Powermatic 80, którego innowacyjna sprężyna włosowa Nivachron™ nie poddaje się działaniu pola magnetycznego, a także jest wyjątkowo odporna na uderzenia i zmiany temperatury.

Specyfikacje techniczne

  • Mechanizm: Mechanizm automatyczny ETA Powermatic 80.611 ze sprężyną włosową Nivachron™, z oznaczeniem Swiss Made, wskazówkami godzinową, minutową i sekundową oraz datownikiem
  • Rezerwa chodu: 80 godzin
  • Koperta: Polerowana stal szlachetna 316L, średnica 42,8 mm. Obrotowy pierścień lunety z wypukłej, ciemnoniebieskiej ceramiki, ze wskaźnikiem czasu nurkowania w kolorze złotym; zakręcana koronka, dekiel ze szkła szafirowego
  • Tarcza: Ciemnoniebieska tarcza z oznaczeniami w kolorze złotym; wskazówki i indeksy z powłoką Super-LumiNova®; datownik na godzinie 3:00
  • Wodoszczelność: Ciśnienie do 20 barów (200 m)
  • Szkło: Wypukłe szkło szafirowe
  • Pasek: Szaroniebieski materiałowy pasek NATO ze sprzączką
  • Funkcje specjalne: DS (Double Security), sprężyna włosowa Nivachron™

Sprawdź szczegóły na certina.pl

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA