[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Z miłości do off roadu

Można doszukiwać się przyczyn, dla których świat zakochał się w SUV-ach i crossoverach, ale fakt pozostaje faktem: fascynacja nie przechodzi. Oto trzy najświeższe przykłady, po jednym z półki kompaktowej, średniej i wyższej – czyli Suzuki Vitara, KIA Sorento i Volvo XC90.

terenówka na wzgórzu fot. ollirg, 2015, shutterstock.com
1. Suzuki Vitara

Z napędem 4WD.

„Vitara” to jedna z tych nazw w świecie samochodów, która jest już niemal jak osobna marka. Teraz będzie ją nosić mały SUV Suzuki, który chce się wbić w niezwykle popularną klasę miejskich crossoverów.

Vitara wygląda bardziej „terenowo” niż zdecydowana większość rywali (a wrażenie jest w wypadku aut tego typu na wagę złota), natomiast dwie najważniejsze zalety to przestronne wnętrze (bardziej niż się z pozoru wydaje) oraz, oferowany jako opcja, napęd na cztery koła, będący w tej klasie rzadkością. W salonach na wiosnę.

 fot. Producenci, Dystrybutorzy

REKLAMA

2. KIA Sorento

Jak szwajcarski zegarek.

Nadwozie Sorento nr 3 jest dłuższe, szersze, ale jednocześnie niższe, dzięki czemu duży SUV wygląda, jakby nabrał lekkości i prędkości. Kabina jest jak z porządnej limuzyny i ma siedem miejsc. KIA obiecuje nowy interfejs obsługi pokładowych systemów multimedialno-nawigacyjno-rozrywkowych, inspirowany, cytujemy, „szwajcarską techniką zegarmistrzowską”.

Co to oznacza na desce rozdzielczej samochodu, przekonamy się już niedługo, gdy Sorento trafi do sprzedaży. Do wyboru będą dwa turbodiesle o pojemnościach 2,0 l (185 KM) i 2,2 l (200 KM).

 fot. Producenci, Dystrybutorzy

3. Volvo XC90

Na czterech cylindrach.

Duży SUV Volvo to jedna z najbardziej wyczekiwanych i najciekawszych premier sezonu 2014. XC90 jest świetnie zaprojektowany – nadwozie jest bardzo „czyste”, pozbawione niepotrzebnych krawędzi oraz przetłoczeń i w efekcie wygląda supernowocześnie.

Z kolei cała obsługa została scentralizowana w ogromnym ekranie dotykowym znajdującym się na konsoli środkowej, działającym tak szybko, jak najlepszej klasy tablety. Inna ciekawostka jest taka, że XC90 ma do napędu tylko silniki czterocylindrowe – benzynowy 2.0 turbo o mocy 245 lub 320 KM oraz turbodiesla 2.0, rozwijającego 190 lub 225 KM.

 fot. Producenci, Dystrybutorzy

MH 11/14

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij