Wyciskarka do soków – test popularnych urządzeń

Wyciskarka do soków sprawi, że już nigdy nie zatrzymasz się przy półce z napojami w supermarkecie. Przetestowaliśmy kilka popularnych modeli wyciskarek, by ułatwić Ci podjęcie decyzji.

| Data aktualizacji: 2022-08-29
Wyciskarka do soków fot. shutterstock.com

  1. Braun J300
  2. Kenwood PureJuice
  3. Sage Appliances SJE530
  4. Omega Mega Mouth Slow Juicer
  5. KitchenAid Artisan Maximum Extraction Juicer

O dobrodziejstwach wynikających z picia soków owocowych lub warzywnych nie ma się co rozwodzić, ale zawsze warto przypominać. I to nie tylko tych tłoczonych na zimno w wyciskarce do soków, które mają jeszcze więcej błonnika, witamin i minerałów, ale także tych ze zwykłych sokowirówek, starych, dobrych zielonych smoothie. Właśnie tylko pijący te drugie zostali przebadani na uniwersytecie w Portland i nawet oni (bez wolnoobrotowych wyciskarek w kuchni) mieli lepsze wyniki zdrowotne niż niepijący soków. A jakie mogliby mieć, gdyby używali takich wyciskarek do soku, jak te poniżej, ha?

1. Braun J300 – wyciskarka do soków

Nareszcie coś dla leniwych! Nie musisz już kroić owoców przed włożeniem do tuby, bo ta ma wystarczająco dużą średnicę, by pomieścić całe jabłko (nie popadaj w przesadę – pestki z brzoskwiń nadal trzeba usuwać). No i coś dla niecierpliwych: szklanka soku powstaje w 15 s.

Opinia

Zdecydowanie daje radę. Poziom hałasu przy pracy może być nieco męczący o poranku, ale ponadlitrowy pojemnik na sok pozwala przygotować sobie kilka szklanek na zapas.

2. Kenwood PureJuice – wyciskarka do soków

Tu mamy do czynienia z wolnoobrotowym wyciskaniem na zimno owoców i warzyw, a więc miażdżymy je, a nie wirujemy. Przydatne jest dołączone sitko do regulacji gęstości soku, bo Kenwood faktycznie ciśnie prawie do ostatniej kropli.

Opinia

Tuba podawcza jest ciutkę wąska, ale za to wystarczy lekkie dopchnięcie, by maszyna zaczęła miażdżyć. I to skutecznie, bo ilość soku naprawdę przekonuje. Łasuchów ucieszy specjalna przystawka do robienia sorbetów i lodów, a wszystkich fakt, że Kenwood PureJuice pracuje wyjątkowo cicho.

3. Sage Appliances SJE530 – wyciskarka do soków

Sokowirówka Sage dobrze sobie radzi z twardymi warzywami i owocami i – podobnie jak Braun – potrafi połknąć całe jabłko bez konieczności krojenia go. Do tego wielki, dwulitrowy zbiornik na sok i jeszcze większy na pulpę.

Opinia

Skuteczna, ale minusem jest hałas przy pracy oraz zbieranie się papkowatej mazi pod pokrywką i filtrem, co może powodować wyciekanie soku między zbiornikiem a bazą.

4. Omega Mega Mouth Slow Juicer – wyciskarka do soków

Otwór wsadowy ma 7,6 cm średnicy, więc i tutaj mamy spokój z krojeniem. W pakiecie do tej wolnoobrotowej wyciskarki dostajemy akcesoria umożliwiające robienie smoothies, sorbetów, lodów i masła orzechowego. Nie nadaje się do zmywarki, ale ma przydatny system automatycznego czyszczenia.

Opinia

W testach wyciskarka wypadła doskonale przy owocach, pozbawiając je całkowicie soku, natomiast przy twardych warzywach szło już nieco trudniej. Mimo dość wysokiej ceny producent oferuje 10 lat gwarancji, więc jednorazowy wydatek rozkłada się na lata.

5. KitchenAid Artisan Maximum Extraction Juicer – wyciskarka do soków

Ten model do wyciskania na zimno wyposażony jest w 3 różne filtry do uzyskiwania soków o różnej konsystencji, a każda wymienna część może trafiać po użyciu do zmywarki. Idealny dla rannych ptaszków, bo maszyna jest cichsza niż te u konkurencji.

Opinia

Zgodnie ze swoją nazwą faktycznie z owoców zostają suche wióry, ale warzywa (zwłaszcza te korzeniowe) już stawiały większy opór. Mimo wszystko jest to dobra propozycja dla zagorzałych sokopijców.

REKLAMA